Szafki narożne - jak je funkcjonalnie zagospodarować?

Szafki narożne - jak je funkcjonalnie zagospodarować?

Autor: mg
28 sie 2018 08:37

Ze względu na utrudniony dostęp szafki narożne często pozostają niezagospodarowane. A szkoda, bo należą do jednych z najbardziej pojemnych miejsc w kuchni. Radzimy, jak lepiej wykorzystać ich potencjał.

Czytaj też: Drzwi przesuwne w kuchni - pomysłowe rozwiązania

Przestrzeni do przechowywania w kuchni nigdy dość. Zwłaszcza w tych niewielkich każdy centymetr jest cenny. Wszak zastawa, garnki, akcesoria, sprzęt agd, zapasy, a także szereg mniej lub bardziej przydatnych drobiazgów zajmują mnóstwo miejsca. Jak zachować ład i zapewnić sobie komfortowy dostęp do wszystkich przechowywanych rzeczy? Pierwszym krokiem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni, którą już dysponujemy. W tym również szafek, które zazwyczaj nastręczają wiele problemów – zwłaszcza tych narożnych.

Z doświadczenia wiemy, że największe trudności w aranżacji sprawiają dolne szafki rogowe. Niezależnie od ich konfiguracji zazwyczaj niewielkie fronty skutecznie ograniczają dostęp do wnętrza. Tymczasem w sklepach znaleźć można sporo systemów i akcesoriów, które rozwiązują ten problem. Obrotowe kosze, wysuwane kornery i specjalnie wyprofilowane półki ułatwiają dostęp do produktów i podnoszą komfort pracy w kuchni. Pozostaje tylko wybrać taki system, który spełni nasze oczekiwania i będzie pasował do zabudowy – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. technicznych firmy Rejs. Co mamy do wyboru?

Półki obrotowe

Zamocowane na centralnie położonym, pionowym drążku ażurowe kosze to prosta i zarazem bardzo efektywna metoda na wykorzystanie szafki rogowej. Wykonane z drutu półki można swobodnie obracać, co umożliwia dostęp do wszystkich stojących w głębi szafki produktów. Rożne rozmiary i formy koszy, a także różnorodne opcje wykończenia pozwalają wybrać system odpowiedni do danego „rogu”.

Półki wysuwane

Jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni szafki narożnej gwarantują wysuwane niezależnie od siebie półki. Zastosowanie niewysokich, drucianych relingów umożliwia przechowywanie większej liczby produktów, a jednocześnie zabezpiecza je przed upadkiem.

Kornery

Dużą popularnością cieszą się również dedykowane szafkom narożnym kornery – czyli odpowiedniki carg. Zwykle każdą ich część można całkowicie wysunąć z korpusu mebla, a wysokość położenia koszy można dopasować do własnych potrzeb. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także