PARTNER PORTALU
Szafki RTV. 10 pięknych propozycji

Szafki RTV. 10 pięknych propozycji

Autor: Alicja Pietrowska
31 sty 2015 22:19

Projektowane obecnie szafki RTV mają nowoczesny charakter, prostą bryłę i spełniają bardziej funkcję dekoracyjną niż praktyczną. Zmieniły one całkowicie swój wygląd. Zobaczcie co oferują producenci.

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej szafki RTV nie jest błahą sprawą, gdyż źle ustawiony sprzęt wchodzi w niekorzystne interakcje z otoczeniem. Nie tylko odbiera drgania otoczenia, ale również sam jest przyczyną przeróżnych wibracji. Drgają transformatory, głośniki, cewki, silniki i w ogóle większość elementów przewodzących prąd. Dzieje się to co prawda na niewielką skalę, ale wystarczająco, by skutecznie zanieczyścić i zniekształcić zarówno dźwięk, jak i obraz.

Przez dziesięciolecia powszechną praktyką było stawianie sprzętu dosłownie na czymkolwiek, co tylko było pod ręką, a więc komodach, regałach i ławach. W ostatnich latach zaczęły się pojawiać zarówno wysoko specjalizowane podstawy, jak i popularne szafki RTV, stanowiące kontynuację kolekcji do pokojów dziennych. Wyraźnym trendem jest wieszanie telewizorów płaskoekranowych na tzw. panelach ściennych. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają również szafki i komody z funkcją chowania ekranu telewizora.

Jeśli chodzi o kolorystykę dostępnych na rynku szafek RTV, po kilkuletniej dominacji koloru srebrnego coraz wyraźniej do łask wraca czerń, zwłaszcza w połysku (co również jest następstwem powrotu tego koloru na sprzęcie audiowizualnym). Niektórzy producenci promują również szklane meble w intensywnych barwach - np. w kolorze czerwonym lub żółtym.

Zajrzyjcie do naszej galerii. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także