×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Szafki wysokie w kuchni - jak je zagospodarować

Szafki wysokie w kuchni - jak je zagospodarować

Autor: mg
28 sie 2019 08:42

Szafki wysokie to funkcjonalne i efektowne rozwiązania stosowane w kuchni. Oferują mnóstwo przestrzeni do przechowywania, a do tego świetnie wyglądają.

Czytaj też: Meble kuchenne - wygospodaruj miejsce na zioła!

Jeszcze do niedawna zdecydowana większość zabudów kuchennych składała się wyłącznie z szafek górnych i podblatowych. W ten sposób starano się wygospodarować jak najwięcej miejsca na blaty robocze. Obecnie jednak trend ten ulega zmianie. W projektach kuchni coraz częściej spotkać można szafki wysokie. Ich popularność wynika przede wszystkich z funkcjonalności. Oferują one bowiem nieporównywalnie więcej miejsca do przechowywania niż jakiekolwiek inne kuchenne meble. Poza tym umożliwiają łatwiejszy dostęp do zapasów niż np. dolne narożniki. Są również doskonałą alternatywą dla tradycyjnej spiżarki.

Niekiedy jednak - za sprawą znacznej wysokości i głębokości - korzystanie z nich nastręcza wiele trudności. Dlatego w szafkach wysokich warto zastosować systemy wysuwne w postaci carg i szuflad. Pierwsze z nich, składające się z zestawu koszy, umożliwiają pełen wysuw wszystkich koszy na raz, co pozwala na bezproblemowy dostęp do zapasów. Można je też personalizować, dostosowując ich wysokość do indywidualnych potrzeb. Z kolei atutami szuflad są duża pojemność i możliwość bezproblemowego dotarcia do wszystkich przechowywanych tam przedmiotów.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także