×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Szafy z drzwiami przesuwnymi - sposoby aranżacji małych mieszkań

Szafy z drzwiami przesuwnymi - sposoby aranżacji małych mieszkań

Autor: mg
07 lis 2019 11:35

Co wpływa na popularność małych mieszkań? Głównie względy ekonomiczne. Nieduży metraż oznacza przede wszystkim niższe koszty. A to istotna zaleta, szczególnie gdy zależy nam na dobrej śródmiejskiej lokalizacji.

Dobrze urządzona kawalerka to wygodne lokum do życia, ale także dobry sposób na biznes. Jednopokojowe mieszkanie łatwo jest wynająć turystom. Tajemnica sukcesu tkwi w funkcjonalnym rozplanowaniu małej przestrzeni. W tego typu wnętrzach znakomicie sprawdzają się szafy z drzwiami przesuwnymi.

Projektanci znają szereg trików, dzięki którym potrafią „dodać” kilka metrów kwadratowych niewielkiemu wnętrzu. Przede wszystkim maksymalnie otwiera się plan wnętrza, a w wybranych miejscach umieszcza się szafy wnękowe z przesuwnymi drzwiami. Koniecznie na całą wysokość pomieszczenia – tak, by nie tracić cennej powierzchni.

Dobrym pomysłem jest też zagospodarowanie miejsca pod parapetami, schodami i skosami, a także budowanie antresoli, jeśli pozwala na to wysokość pomieszczenia. W tego typu miejscach sprawdzają się szafy zamawiane na wymiar, umożliwiające zabudowanie problematycznych miejsc, takich jak narożniki czy skosy. Ich wyposażenie wewnętrzne dobierane jest według potrzeb użytkowników.

Małe mieszkanie, gdy jest w przemyślany sposób urządzone, może być naprawdę wygodne. Pomaga też w utrzymaniu proekologicznych nawyków, czyli ograniczaniu niepotrzebnych zakupów. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także