PARTNER PORTALU
Szklany stół w jadalni - czy to się sprawdza?

Szklany stół w jadalni - czy to się sprawdza?

Autor: bm
12 cze 2019 07:23

Szkło we wnętrzu wygląda wyjątkowo efektownie, jego przejrzystość rozświetla pomieszczenie i dodaje mu lekkości. W sąsiedztwie szklanych mebli wszystkie elementy wnętrza wydają się bardziej wyraziste, kolory nabierają głębi...

Czytaj też: Jak wybrać stół do kuchni?

A gdyby tak zdecydować się na stół ze szklanym blatem w jadalni? W pierwszej chwili wielu z nas zawaha się, myśląc, że to ryzykowny wybór. Szkło wydaje się przecież kruche i mało bezpieczne, pomimo hartowania i innych zabiegów, które mają zwiększyć jego trwałość. Może też sprawiać wrażenie trudnego w utrzymaniu - fakt, szkło trzeba dość często czyścić, aby nie były widoczne mało estetyczne ślady palców. Ale za to czyści się łatwo i szybko, a w zamian za to szklane powierzchnie odwdzięczą nam się efektownym połyskiem i wyjątkową elegancją.

Stoły ze szklanymi blatami najlepiej prezentują się we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu. Tworzą efektowne kompozycje z drewnem, metalem czy kamieniem, stąd ich popularność wśród zwolenników loftowych klimatów. Jednak odpowiednio dobrany stół odnajdzie swoje miejsce również w jadalniach klasycznych, będzie pasował do stylizowanej komody czy kredensu, podkreśli elegancję wnętrza. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także