Ta kapsułę wymyślono, by praca z domu była łatwiejsza

Ta kapsułę wymyślono, by praca z domu była łatwiejsza

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
14 lip 2020 14:04

Zdalna praca z domu jest dla ciebie koszmarem? Designerka Kateryna Sokolova przychodzi na pomoc takim jak ty ze swoim projektem kapsuły do małych wnętrz, w której można się schować przez zewnętrznymi bodźcami. Dobry pomysł?

Kateryna Sokolova zaprojektowała obiekt o nazwie  Kapsuła (Capsule), aby zaoferować designerskie rozwiązanie dla rosnącej potrzeby koncentracji i prywatności w  otwartych pomieszczeniach biurowych lub w pracy zdalnej z własnego domu. Wygląd i funkcja kapsuły jest inspirowana kokonem, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort jednocześnie. Capsule jest obiektem, który daje prywatność, nie izolując jednocześnie od otoczenia. Pozwala na niezakłócone korzystanie z telefonu, czytanie, pracę lub relaks. Dodatkową zaletą jest to, że Capsule poprzez swoją konstrukcję i użyte materiały niweluje hałas otoczenia. 

Kateryna Sokolova to utalentowana ukraińska projektantka przemysłowa urodzoną w 1984 roku. Jest współzałożycielką i dyrektorem kreatywnym marki Noom oraz studia projektowego Sokolova. Jej zespół projektowy pracuje w różnych dziedzinach: meble, oświetlenie, sprzęt, elektronika i środowisko. Kateryna bierze udział w różnych europejskich wystawach designu i otrzymała nagrodę Elle Decoration Designer of the Year 2018.

Projekt Capsule powstał dla marki Casala specjalizującej się w produkcji mebli kontraktowych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także