Wielofunkcyjna szafa - jak wybrać optymalny mebel?

Wielofunkcyjna szafa - jak wybrać optymalny mebel?

Autor: mg
23 paź 2018 15:00

Meble, które spełnią oczekiwania całej rodziny, muszą być funkcjonalne, a zarazem powinny odzwierciedlać styl domowników i pasować do aranżacji domu. Wybór odpowiedniej szafy, która pomieści wszystkie niezbędne rzeczy, jest nie lada wyzwaniem.

Czytaj też: Szafy narożne - pomysł na zagospodarowanie trudnych miejsc

Dobrze dopasowana do wnętrza szafa jest nie tylko praktycznym schowkiem na wszystkie potrzebne ubrania i inne drobiazgi, ale także jest doskonałym elementem aranżacyjnym całego wnętrza. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Rozmiar i wygląd dostosowany do wnętrza

Wybór szafy to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy masz w domu mnóstwo rzeczy, które chciałbyś w niej pomieścić. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę zarówno na wizualny aspekt, jak i funkcjonalność. Niewątpliwą zaletą dużych szaf jest pojemność i możliwość posegregowania ubrań i akcesoriów.

Do większych pomieszczeń idealnie pasują przesuwne szafy dwudrzwiowe, które dają pełną swobodę korzystania i idealnie wkomponowują się w przestrzeń. Jest wiele modeli, na frontach których zamontowane są lustra. Takie rozwiązanie powiększa optycznie przestrzeń, co wydaje się być odpowiednim rozwiązaniem dla niewielkich pokoi. Jeśli więc Twoje wnętrze nie jest przestronne, ale masz wnękę, w którą idealnie wpasowałaby się szafa – wybierz dwudrzwiową w jasnych barwach z lustrem - radzi Arkadiusz Jasiński, ekspert ds. mebli skrzyniowych salonów Agata.

Jeśli masz do dyspozycji więcej miejsca, zdecyduj się na trzy- lub czterodrzwiową szafę, która jest doskonałym rozwiązaniem dla dużych rodzin. Z pewnością zagospodarujesz w niej miejsce na ubrania, akcesoria czy inne drobiazgi, tym samym zyskasz przestrzeń w innych pomieszczeniach.

Organizacja wnętrza szafy

Szafa, aby spełniała swoją funkcję, powinna być dobrze skonfigurowana, a każdy jej centymetr odpowiednio zagospodarowany. Dokładnie przemyśl, ile potrzebujesz półek i jakie rzeczy chcesz przechowywać w szafie, wówczas dużo łatwiej będzie zaprowadzić w niej porządek. Jak to zrobić? Największym ułatwieniem będzie zaopatrzenie się w plastikowe pudełka i materiałowe pokrowce. Na samą górę szafy lub na sam jej dół połóż rzeczy, które są najmniej przydatne, sezonowe lub w danym momencie ich nie używasz – np. letnie ubrania, sprzęt sportowy czy buty, które zakładasz na specjalne okazje. Wielość kształtów, kolorów i materiałów, z których wykonane są pudełka i pojemniki, pozwolą Ci dobrać takie, które pasują do Twojego stylu, a przede wszystkim modelu szafy.  

Kluczem do sukcesu w planowaniu organizacji wnętrza szafy jest odpowiednie ułożenie rzeczy. Te najbardziej przydatne i najczęściej używane powinny znaleźć się na wyciągnięcie ręki. Posegreguj ubrania i nie bój się schować tych, w których chwilowo nie chodzisz do specjalnych pokrowców. Zabezpieczysz je w ten sposób przed kurzem i zabrudzeniami - mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także