×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Witryna w nowoczesnym stylu. Idealna do salonu, jadalni i kuchni!

Witryna w nowoczesnym stylu. Idealna do salonu, jadalni i kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
07 lut 2023 11:28

Witryny w nowoczesnym stylu to idealne meble do salonu, jadalni i kuchni. Sprawdzą się także w garderobie i sypialni. Wnoszą do wnętrza lekką architekturę, a oświetlone budują przyjemny nastrój.

  • Witryny od zawsze pomagały wyeksponować ozdobne przedmioty. Teraz zyskały nowe funkcje, a wnętrzom nadają unikatowy charakter.
  • Nowoczesna witryna może funkcjonować zarówno jako część zabudowy albo jako mebel wolnostojący.
  •  Oprócz przezroczystych tafli w witrynach warto rozważyć użycie półprzejrzystego szkła fakturowego albo barwionego (dymnego).

Zabudowa otwarta na efekt

Typowym zadaniem witryny jest eksponowanie kieliszków, szklanek i designerskich akcesoriów w salonie, jadalni czy kuchni. Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku jest to doskonały sposób na przełamanie i wzbogacenie zabudowy, w której współcześnie na ogół dominują minimalistyczne lite fronty. Interesujące efekty wnosi tutaj zróżnicowanie przeszkleń. Oprócz przezroczystych tafli warto rozważyć użycie półprzejrzystego szkła fakturowego albo barwionego (dymnego). Te ostatnie szczególnie interesująco współpracują z oświetleniem.

Fot. Zajc

W zespole i solo

Nowoczesna witryna może funkcjonować zarówno jako część zabudowy albo jako mebel wolnostojący, i to o w sporych rozmiarach – od drobnych po monumentalne, sięgające po sufit. Kolekcjonerzy bez wątpienia docenią potencjał witryn wiszących na ścianie. Dzięki nim cenne zbiory czy wyjątkowe dzieła sztuki będą doskonale wyeksponowane na wysokości wzroku.

Fot. Zajc

– Popularność witryn skłoniła nas do oferowania ich w różnych wariantach i o różnym przeznaczeniu. Są to meble zamawiane na wymiar i personalizowane w zakresie wymiarów, wykończenia konstrukcji, wyposażenia wewnętrznego oraz zastosowanego szkła – komentuje Justyna Zajc, współwłaścicielka firmy Zajc. 

Półprzejrzysta przegroda

Przeszklone mogą być także plecy mebla skonfigurowanego jako wolnostojąca garderoba. Sprawdzi się ona w roli przegrody np. pomiędzy holem a salonem lub między sypialnią a przynależną do niej prywatną łazienką. Delikatnie rozdzieli oba pomieszczenia, choć jednocześnie umożliwi przenikanie światła i podkreśli odczucie przestronności. W zależności od potrzeb wyeksponuje dekoracyjne drobiazgi albo eleganckie stroje. I wniesie do wnętrza akcent nowoczesnego luksusu.

Fot. Zajc

Szklane szafy, szuflady, blaty

Witryny kojarzą się ze sporej wielkości szafami i szafkami, ale tę formę mogą mieć również szuflady z przeszklonymi frontami. Znakomicie sprawdzą się m.in. w wyspach kuchennych oraz garderobianych. W tym drugim przypadku doskonałym wyborem są także szklane blaty, dzięki którym kolekcja biżuterii, perfum lub wytwornych dodatków do stroju, jest zawsze świetnie widoczna i staje się największą ozdobą pomieszczenia.

Witryny od wieków pomagały wyeksponować ozdobne przedmioty. Teraz zyskały nowe funkcje, a wnętrzom nadają unikatowy charakter. Za sprawą wewnętrznego oświetlenia tworzą nastrój i w niezwykły sposób zmieniają wygląd domu czy apartamentu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także