PARTNER PORTALU
Wnętrze w męskim stylu - pomagamy dobrać meble

Wnętrze w męskim stylu - pomagamy dobrać meble

Autor: mg
11 lip 2019 13:15

Czy istnieją typowo męskie wnętrza, takie, które nie tylko wpisują się w potrzeby mężczyzny, ale też podkreślają jego osobowość? Przekonujemy, że tak. Co więcej, radzimy, jak je umeblować.

Mężczyźni często decydują się na aranżację mieszkań w stylu industrialnym, loftowym czy skandynawskim. Są to style, które stawiają na prostotę i oryginalne dodatki, ale dają również miejsce do szaleństwa z kolorami czy fakturami.

Minimalizm oraz funkcjonalność to kluczowe aspekty przy urządzaniu męskiego wnętrza. W męskim wystroju zazwyczaj stawia się na prostotę oraz praktyczność, ale i odrobinę fantazji. Eklektyzm stylu skandynawskiego z industrialnym to duet, który spodoba się zapewne każdemu. Półki oraz lampy przypominające rury czy maszyny ze starych fabryk można uznać za świetny dodatek, ponieważ jednocześnie spełniają funkcję mebla, jak i dekoracji. Dodatkowo ściany utrzymane w nordyckiej kolorystyce oraz proste geometryczne kształty mebli wprowadzą do pomieszczenia harmonię oraz elegancję, dzięki czemu wnętrze będzie urządzone prosto, ale i z pomysłem – podpowiada Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl.

Oprócz nowoczesnego wyglądu mebli ważna jest ich jakość wykonania. Skóra, drewno oraz metal to obecnie najbardziej pożądane surowce. Są trwałe, eleganckie, a przy tym dodają wnętrzu męskiego charakteru. Niejednokrotnie używane materiały noszą ślady naturalnego zużycia bądź ich powierzchnia jest surowo wykończona. Liczą się bowiem wyrazistość, minimalizm i estetyczna surowość.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także