PARTNER PORTALU
Wymarzony pokój ucznia - zobacz 15 inspiracji!

Wymarzony pokój ucznia - zobacz 15 inspiracji!

Autor: bm
29 paź 2019 09:48

Okres wakacji to dobry moment, by bez pośpiechu i stresu przygotować się na początek roku szkolnego: wybrać biurko i odpowiednie do niego krzesło, dopasować półki, szafki i niezbędne dodatki, by stworzyć wymarzony pokój małego ucznia.

Jaki powinien być idealny pokój dziecka w wieku szkolnym? Przede wszystkim wielofunkcyjny - służy bowiem zarówno do nauki, jak i zabawy, odpoczynku, a czasem spotkań z rówieśnikami. No i oczywiście do przechowywania całego mnóstwa przedmiotów, które dziecko lubi mieć wokół siebie. Podstawą jest oczywiście wygodne biurko lub stolik, który będzie służył do odrabiania lekcji, rysowania czy kreatywnej pracy. Najlepiej takie, na którym zmieści się też laptop. W sklepach dostępne są zarówno klasyczne biurka, jak i wyposażone w regulację wysokości i nachylenia blatu, wysuwane podstawki pod laptop, szuflady, otwory na kable i wiele innych elementów, które czynią mebel bardziej funkcjonalnym.

Kolejna rzecz to krzesło, które umożliwi "zdrowe" siedzenie, a więc dopasowane indywidualnie do użytkownika, jego wzrostu, wagi i preferencji, najlepiej również wyposażone w regulację, dzięki czemu może przynajmniej przez jakiś czas rosnąć razem z dzieckiem.

Nie bez znaczenia w pokoju ucznia jest miejsce do przechowywania. Do wyboru są zabudowy na wymiar, które pozwolą zagospodarować każdy zakamarek wnętrza. Dużo miejsca przewidują też kolekcje mebli modułowych, składające się zazwyczaj z dużej ilości brył do wyboru - różnej wielkości i kształtu, zamkniętych (szuflady i szafki, skrzynie) i otwartych (półki, regały na książki). Wiele kolekcji oferuje również możliwość personalizacji mebli, dowolnego wymieniania frontów, uchwytów i uzupełniania mebli o dodatkowe elementy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także