×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Zestawy mebli rtv - 20 propozycji od producentów

Zestawy mebli rtv - 20 propozycji od producentów

Autor: bm
18 wrz 2019 09:30

Telewizor i towarzyszący mu osprzęt znajduje się w większości polskich mieszkań. Coraz częściej jest to odbiornik wieszany na ścianie, zazwyczaj potrzebujemy jednak odpowiedniej szafki lub półki np. na dekoder, dodatkowe głośniki itp.

Oferta mebli rtv na polskim rynku jest bardzo bogata. Jest w czym wybierać, mamy bowiem do dyspozycji przeróżne propozycje - od paneli telewizyjnych, poprzez tradycyjne szafki i półki - aż po całe zestawy mebli "otaczających" telewizor, nierzadko z frontami przesuwnymi, by w razie potrzeby ukryć odbiornik.

W meblach rtv przede wszystkim liczy się funkcja, czyli dostosowanie mebla do wielkości telewizora i potrzeb sprzętu elektronicznego. Stabilny, szeroki blat, o optymalnej głębokości 45-55 cm i wysokości około 50 cm zapewnią dobrą asekurację dla multimediów i komfort oglądania ulubionych programów. Ważne jest, aby szafka rtv była dopasowana wymiarami do wysokości mebli wypoczynkowych, by zasiadając przed telewizorem, użytkownik miał go zawsze w centrum pola widzenia. Należy zwrócić też uwagę na perforowane otwory usytuowane w tylnym panelu szafki – to rozwiązanie pozwoli na właściwą segregację oraz ukrycie niezbyt estetycznie wyglądających kabli. W najnowszych kolekcjach nie brakuje modeli o zintegrowanych uchwytach, z systemami cichego domyku lub drzwiczkami przesuwnymi. W wielu z nich możliwe jest dodatkowe podświetlenie, które dodaje uroku kącikowi telewizyjnemu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także