PARTNER PORTALU
Zobacz 15 przytulnych wnętrz z szarą sofą!

Zobacz 15 przytulnych wnętrz z szarą sofą!

Autor: bm
01 lip 2019 08:23

Szarej sofy nikomu nie trzeba specjalnie rekomendować, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych mebli, jakie wybieramy do salonów. W sklepach znajdziemy szeroką paletę odcieni tkanin i skór, która pozwoli idealnie dopasować szary mebel do konkretnego wnętrza.

Może to być grafit, wpadający niemal w czerń, ale równie dobrze gołębi odcień zbliżony do złamanej bieli. Może być chłodny lub ciepły, z domieszką błękitu, zieleni albo fioletu. Tak naprawdę szary to jeden z tych kolorów, które mają wyjątkowo bogatą paletę odcieni. Charakterystyczne dla szarości jest też to, że potrafi dopasować się do innych kolorów we wnętrzu i zmieniać się w zależności od oświetlenia. Nic dziwnego, że Polacy pokochali szare meble, a ich popularność rośnie z sezonu na sezon. 

Szara sofa we wnętrzu salonu to gwarancja udanej aranżacji - możemy nadać jej taki wizerunek, jaki akurat nam odpowiada - ożywić ją kolorami dodatków albo pozostawić taką jaka jest i uzyskać dzięki temu efekt stonowanego minimalizmu. Pięknie komponuje się z pastelami - pudrowym różem, delikatną żółcią, miętową zielenią. Z bielą tworzy całość chłodną i elegancką, a z czerwienią nabiera energii i tonuje moc tego wyrazistego koloru. Szarość można wykorzystać we wnętrzach o różnej stylistyce. Doskonale wygląda w wydaniu nowoczesnym, kiedy towarzyszą jej elementy z jasnego drewna, metalu, szkła. Ocieplona pastelami - pozwoli wykreować wnętrze w stylu romantycznym. Dla amatorów stylu loftowego szare meble wypoczynkowe są wprost wymarzonym rozwiązaniem. Pasują do ceglanych ścian, drewnianych belek sufitowych, elementów ze stali i kamienia naturalnego.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także