×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Zobaczcie meble topowej włoskiej marki

Zobaczcie meble topowej włoskiej marki

Autor: mg
30 sie 2019 09:30

Meble włoskiej marki Lema już od niemal 50 lat znane są miłośnikom designu. Wiele z nich to dzieła uznanych projektantów.

Siedziba Lemy znajduje się w północnej Lombardii - w miejscu, w którym narodził się włoski design. Za sukcesem marki stoi współpraca z projektantami ze światowej czołówki, a także umiejętne łączenie doskonałości technologicznej z kunsztem rzemieślniczym. Styl mebli jest współczesny i lekki. Główną rolę grają tu stonowana elegancja, szlachetne materiały i dopracowane detale.

W kolekcji Lema znajdziemy szeroki wybór mebli do pokoi i salonów. Szczególnie warto zwrócić uwagę na nowoczesne systemy do przechowywania – systemy szaf oraz garderoby walk-in. Modułowe i konfigurowane pod indywidualne zamówienia rozwiązanie pozwalają racjonalnie zaplanować każdą przestrzeń. 

W tym roku marka wprowadziła "Lema Air Cleaning System", który montowany jest w szafach opcjonalnie. Opatentowany system czyszczenia powietrza wykorzystuje nanotechnologię i specjalną lampę UV. Dzięki nim wewnątrz szaf i garderób wytwarza się reakcja fotochemiczna, która niszczy bakterie i pleśń oraz wszelkie zapachy.

Firma Lema została założona w 1970 roku, ale jej historia sięga przełomu lat 30. i 40. i związana jest z meblarskimi tradycjami właścicieli firmy – rodziny Meroni. Od początku Lema współpracowała z uznanymi projektantami. Jednym z pierwszych współpracowników marki był Angelo Mangiarotti, uznany włoski designer i architekt. To on przygotował kolekcję "Alzate" i od tego momentu firma rozpoczęła produkcję mebli na skalę przemysłową.

Komentarze

Zaloguj się