Jak stworzyć prysznic na świeżym powietrzu przy użyciu energii słonecznej?

Jak stworzyć prysznic na świeżym powietrzu przy użyciu energii słonecznej?

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez dommistrza.pl
20 lip 2021 11:15

Wakacje w domku letniskowym daleko od miasta to prawdziwa ulga dla ciała i duszy. Cisza, spokój i świeże powietrze – czy to nie jest to, za czym wszyscy tęsknimy? Niestety, ale to szczęście bywa czasem przyćmione brakiem zwykłego komfortu oraz tęsknotą za ciepłym prysznicem. Ta tęsknota jest czasem tak duża, że bardzo szybko wracamy do miasta. Jak, zatem udoskonalić domki letniskowe, żeby można było cieszyć się naturą, nie rezygnując przy tym z komfortowych warunków?

Alternatywa dla zwykłego prysznica

Kiedy myślisz o gorącej kąpieli pod prysznicem, natychmiast pojawia się wizja estetycznego i czystego wnętrza, w którym ciepła woda spływa zaraz po odkręceniu baterii natryskowej. Jeśli, jednak już spędzamy czas poza miastem, może warto jest przystosować siebie oraz swoje domki letniskowe do pozamiejskiego sposobu myślenia? A może prysznic może stać nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz? Takie rozwiązanie pozwoli Ci cieszyć się kąpielą pod bezchmurnym niebem wśród śpiewu ptaków. Ponadto, taka alternatywa jest nie tylko tańsza i łatwiejsza w budowie, ale również pozwala oderwać się od rutyny i całkowicie zrelaksować podczas spędzania czasu na łonie natury. Im bardziej oddalamy się od naszych zwykłych codziennych czynności, tym szybciej nasze umysły odpoczywają, a nasze ciała wracają do zdrowia.

Osoby posiadające letnie domki, które postanowiły zbudować prysznic na świeżym powietrzu, mówią, że po takim doświadczeniu ciężko jest im wrócić do używania standardowego prysznica (np.: w okresie zimowym). Kąpiel na świeżym powietrzu pozwala poczuć bliskość natury, nie tracąc przy tym komfortu, jaką zapewnia branie kąpieli. Co więcej, lato to doskonała okazja, aby czerpać przyjemność nie tylko ze słonecznych dni, ale również z samej energii słonecznej. Dzięki wykorzystaniu promieni słonecznych przy budowie prysznica, nie tylko zaoszczędzisz pieniądze na rachunkach za domki letniskowe, ale także zrobisz przysługę naturze.

Jak zrobić prysznic zewnętrzny zasilany energią słoneczną?

Teraz, kiedy zdecydowałeś się zrobić prysznic na świeżym powietrzu w swoim domku letniskowym, zwróć uwagę jak bardzo jest to nieskomplikowany proces. Produkcja zewnętrznego prysznica ogrzewanego energią słoneczną nie wymaga dużego wysiłku ani wysokich kosztów. Do produkcji takiego prysznica potrzebne będą: długie czarne węże do podlewania, materiały szybko nagrzewające się (np. metal używany do pokrycia dachu), pokaźnych rozmiarów szkło, trójdrożny dystrybutor wody oraz podłączenie do źródła zimnej wody. Najpierw powinieneś zdecydować, jak wyobrażasz sobie swój prysznic na świeżym powietrzu (np.: po której stronie będzie on stać), a następnie należy stworzyć ochronę przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. Ty decydujesz, ile warto zainwestować i jakie kryteria estetyczne powinna spełniać ta nowa konstrukcja. Większość ludzi próbuje dopasować taki prysznic do stojącego w pobliżu letniego domku, aby zachować nieskazitelny wygląd.

Gdy Twój „kącik kąpielowy” jest już gotowy, nadszedł czas, aby rozpocząć instalację palety, która będzie pełniła funkcję paneli słonecznych. Taka konstrukcja może być oparta na niskiej skrzynce wykonanej z nieużywanych płyt budowlanych lub innych niedrogich materiałów z dwoma otworami, przez które można włożyć wąż ogrodowy – domki letniskowe powinny być wyposażone w taki wąż.

Na dnie takiego pudełka powinien być położony szybko nagrzewający się materiał (najbardziej odpowiedni byłby metal), następnie montuje się czarny wąż ogrodowy na zasadzie zygzaka, a samo pudełko jest pokryte dużą taflą szkła. Taka paleta jest instalowana pod skosem skierowanym na południe, tuż obok przyszłego prysznica. Nad nim znajduje się zbiornik na wodę – idealnie nada się niewykorzystywany, pomalowany na czarno podgrzewacz wody. Dolną grzałkę należy podłączyć do źródła wody. Natomiast, drugie podłączenie jest do dolnego końca czarnego węża, a górna końcówka jest dołączona do złącza grzałki powyżej. Gdy podgrzewacz wody zostanie podłączony do takiej imitacji panelu słonecznego, strumień gorącego powietrza będzie krążył wokół wody, równomiernie ją ogrzewając.

Jak stworzyć prysznic na świeżym powietrzu przy użyciu energii słonecznej?/ fot. dommistrza.pl
Jak stworzyć prysznic na świeżym powietrzu przy użyciu energii słonecznej?/ fot. dommistrza.pl

Aby stworzyć model, który jest bardzo zbliżony do konwencjonalnego prysznica, należy podłączyć dodatkowy wąż do przyłącza wody, który prowadzi do podgrzewacza, a następnie trzeba go połączyć od góry z trójdrożnym dystrybutorem wody. Taki proces umożliwi modyfikację przepływu wody. Proste prawda? – w ten sposób domki letniskowe są wyposażone w funkcjonalny prysznic na świeżym powietrzu. Rodziny, które zakładają takie prysznice, mówią, że cieszyły się ciepłą wodą o temperaturze 16 stopni – przecież w upalne dni woda łatwo nagrzewa się w zaledwie kilka godzin.

Taki zewnętrzny system prysznicowy to tania, szybka w budowie i nieskomplikowana konstrukcja, która pozwala cieszyć się ciepłą wodą pod prysznicem na świeżym powietrzu. System możesz przymocować do dowolnej zewnętrznej kabiny prysznicowej, więc walory estetyczne i dopasowanie prysznica zależy tylko od Ciebie. Mieszkanie w domku letniskowym nie będzie już powodować dyskomfortu w chłodniejsze dni i przyniesie wiele radości i orzeźwienia w upalne miesiące.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także