PARTNER PORTALU
Juliusz Pakuński, Dachser: skuteczna i szybka dostawa w sektorze budowlanym

Juliusz Pakuński, Dachser: skuteczna i szybka dostawa w sektorze budowlanym

Autor: Radosław Zieniewicz
16 lip 2019 11:00

Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu Dachser DIY-Logistics tłumaczy, jaką rolę pełnią profesjonalne usługi logistyczne i transportowe w rozwoju budownictwa: "Przez naszą rozbudowaną sieć bezpośrednich połączeń transportowych w sprawny i bezpieczny sposób dostarczamy wszystkie tego typu produkty na unijne oraz światowe rynki zbytu".

Jak oferowane przez was usługi logistyczne wpisują się w trend zielonego i zrównoważonego budownictwa?

Dachser to globalny operator logistyczny, który w Polsce specjalizuje się w obsłudze drobnicowych przesyłek eksportowych. Wśród naszych klientów od wielu dekad są firmy z branży budowlanej i szeroko rozumianego segmentu DIY. Biorąc pod uwagę rosnącą świadomość społeczną dotyczącą zrównoważonego budownictwa, a co za tym idzie coraz większe potrzeby rynku w tym zakresie, dynamicznie rozwija się sektor ekologicznego wyposażenia i „zielonych” rozwiązań dla budownictwa. Produkty, takie jak energooszczędne oświetlenie, urządzenia do rekuperacji, systemy do wykorzystywania wody deszczowej, czy przyjazne dla środowiska produkty do pielęgnacji zieleni to wyroby, które coraz lepiej się sprzedają, zwłaszcza w sieciach handlowych Zachodniej Europy, dla których Dachser jest ważnym partnerem logistycznym. Przez naszą rozbudowaną sieć bezpośrednich połączeń transportowych w sprawny i bezpieczny sposób dostarczamy wszystkie tego typu produkty na unijne oraz światowe rynki zbytu.

Czym wyróżniają się wasze usługi związane branżą budowlaną w porównaniu z ogólnie dostępnymi, konkurencyjnymi usługami logistycznymi?

Od ponad 20 lat rozwijamy rozwiązanie Dachser DIY-Logistics, czyli dedykowaną ofertę logistyczną skrojoną pod potrzeby producentów artykułów typu „dom i ogród” w całej Europie. Jesteśmy partnerami największych międzynarodowych sieci marketów budowlanych – Dachser obsługuje codzienne dostawy do 18 tysięcy sklepów DIY w ustalonych oknach czasowych, co w efekcie przekłada się na 6 mln przesyłek z tej branży rocznie. Zapewniamy obsługę całego łańcucha logistycznego – przejmujemy magazynowanie, transport, a także pełną opiekę nad produktem, który ma trafić do rąk klienta. Nasz zespół merchandiserów może zająć się towarem producenta na terenie sklepu, czyli m.in. przygotowaniem do sprzedaży, montażem, urządzeniem ekspozycji, organizacją promocji. To sprawia, że produkty polskich dostawców mogą szybciej trafić do sprzedaży i być bardziej widoczne dla kupujących. Naszą mocną stroną jest też nowoczesny system IT który pozwala m.in. na śledzenie zagranicznych przesyłek w czasie rzeczywistym na całej trasie przewozu, niezależnie od liczby przekraczanych granic oraz proste i intuicyjne zarządzanie zleceniami online.

O rozwoju nowoczesnych usług logistycznych i transportowych w sektorze zrównoważonego budownictwa będą rozmawiali eksperci podczas nowego eventu Grupy PTWP - 4 Buildings (15-17 listopada 2019 r., Katowice)!

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL

Komentarze

Zaloguj się