×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
[Krok po kroku] Montaż filtra antysmogowego

[Krok po kroku] Montaż filtra antysmogowego

Autor: Wojciech Napora
11 wrz 2019 11:00

Ekspert Magdalena Skórska podpowiada, jak zapewnić sobie czyste, zdrowe i świeże powietrze w domu. Przedstawiamy też instrukcję krok po kroku: jak zamontować filtr antysmogowy.

Ekspert radzi: Jak zapewnić sobie czyste. zdrowe i świeże powietrze w domu o każdej porze roku?

Magdalena Skórska, Projektant instalacji sanitarnych w firmie Pro-Vent

Ochrona antysmogowa (przy współpracy z centralą Mistral.)

W sezonie grzewczym w wyniku infiltracji, zawsze następuje przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrza budynku. W sytuacji wystąpienia dużego smogu na zewnątrz, powoduje to znaczne pogorszenie jakości powietrza w pomieszczeniach, nawet gdy nawiewane powietrze jest absolutnie czyste. W centralach Mistral z manipulatorem RC7 dostępna jest dedykowana funkcja, tzw. Tarcza Aantysmogowa, która pomaga zatrzymać wszelkie zanieczyszczenia na zewnątrz i nie dopuścić do przedostania się do środka budynku. Uruchomienie tej funkcji odbywa się ręcznie i jest sygnalizowane na manipulatorze.
- Tarcza antysmogowa pomaga utrzymać czyste i świeże powietrze (bez smogu) w całym budynku, gdzie działa wentylacja mechaniczna.
- Wystarczy jeden filtr antysmogowy, w przeciwieństwie do filtrów stacjonarnych, gdzie trzeba by mieć w prawie każdym pomieszczeniu oczyszczacz.
- Powietrze oprócz tego, że jest oczyszczone z zanieczyszczeń jest również świeże, bo nawiewane jest z zewnątrz (w przeciwieństwie do pracy na powietrzu obiegowym, gdzie jest ono jedynie wprawiane w ruch, jednak nie wymieniane na nowe).

Czym jest filtr?

Elektro-jonizacyjny filtr antysmogowy Clean R firmy Pro-Vent, to urządzenie, które pozwala wyeliminować jedną z największych bolączek dużych miast – zanieczyszczone powietrze. Dzięki niemu możliwe jest odfiltrowanie z napływającego do wnętrza domu powietrza cząstek stałych nawet o średnicy 1 μm. Redukcja pyłów zawieszonych na poziomie aż 99,98% wywiera dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Nie tylko chroni on organizm przed zanieczyszczeniami, ale i zamienia nasycone toksynami powietrze w rześką, czystą i pozbawioną pyłów bryzę, którą cieszyć możemy się już nie tylko na łonie natury, ale i w zaciszu własnego domu.

Czytaj także: Montaż izolacji - jak zrobić to prawidłowo? 

Antysmogowy filtr może zostać zamontowany wszędzie tam, gdzie funkcjonuje wentylacja mechaniczna dowolnego typu: nawiewna, nawiewno-wywiewna lub rekuperacja.

Jak prawidłowo zamontować filtr Clean R firmy Pro-Vent? Opis i zdjęcia w naszej galerii.

Komentarze

Zaloguj się