×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pompa ciepła - niezawodne źródło ciepła dla Twojego domu

Pompa ciepła - niezawodne źródło ciepła dla Twojego domu

Materiał Partnera Autor: Artykuł dostarczony przez firmę Defro
17 wrz 2021 13:08

Nowoczesne, zautomatyzowane, niezawodne, ekologiczne, komfortowe i oszczędne - o pompach ciepła nie bez powodu mówi się coraz częściej, jako o najlepszym sposobie na ogrzanie domu. Prawidłowo zamontowane są w praktyce niezawodne. Ponad 95% użytkowników posiadających pompy ciepła w swoim domu nie chce stosować innego rozwiązania! Co się za tym kryje i dlaczego naprawdę warto postawić właśnie na takie urządzenie?

Dostępne na rynku pompy mają różne specyfikacje i wykorzystują różne technologie do ogrzewania domu. Różnią się m.in. sposobem działania, wydajnością, klasą energetyczną oraz wyglądem. Decydując się na tak kluczową inwestycję - w końcu będzie to źródło ciepła dla naszego domu przez lata - warto wybrać najlepsze w swojej klasie urządzenia. Tym bardziej, że poniesione koszty szybko się zwrócą.

Doskonałym przykładem topowego urządzenia w rozsądnej cenie jest DEFRO DHP PREMIUM. To pompa ciepła idealna zarówno do budowy nowych systemów grzewczych, jak i modernizacji już istniejących. Może z powodzeniem dopełnić funkcjonującą już instalację lub być jedynym źródłem ciepła dla całego domu.

To się opłaca!

Decydując się na zakup pompy ciepła już na starcie możemy liczyć na znaczne ulgi finansowe. Na pompę ciepła można uzyskać dotację z programu "Czyste powietrze" oraz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.  "Czyste powietrze" to program dedykowany m.in. właścicielom domów jednorodzinnych. Dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domu w programie sięgają nawet  37 tys. zł. Ulga termomodernizacyjna to z kolei możliwość odliczenia podatkowego do nawet 53 tys. zł. Ulgę można łączyć z dotacją z programu „Czyste Powietrze”!

To jednak dopiero początek oszczędności. Dalsze będą w czasie eksploatacji samej pompy. DEFRO DHP PREMIUM ma jedną z najwyższych klas energetycznych A++, co oznacza znikome nakłady finansowe na jej utrzymanie. System ogrzewania domu oparty na pompie ciepła DHP PREMIUM jest jednym z najtańszych w eksploatacji.

Największa oszczędność bierze się z samej technologii pompy ciepła. DEFRO DHP PREMIUM w ponad 75% wykorzystuje darmową energię z… powietrza. Można więc powiedzieć, że ogrzewanie domu i wody użytkowej, z której korzysta każdy domownik odbywa się w dużej mierze bezkosztowo.

Naturalna technologia

Możliwe jest to dzięki zastosowaniu w urządzeniu naturalnego czynnika R290, czyli propanu. Jego znakomite właściwości termodynamiczne pozwalają na osiągnięcie najwyższych współczynników efektywności COP, szczególnie w niskich temperaturach zewnętrznych, co jest istotne w polskim klimacie.

 COP, czyli Coefficient of Performance pozwala precyzyjnie określić wydajność pompy, czyli stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości zużytej energii elektrycznej. Im COP jest większy, tym lepiej, bowiem oznacza uzyskanie tej samej ilości ciepła przy zużyciu mniejszego nakładu energii elektrycznej.

Propan to neutralny dla warstwy ozonowej gaz i ma minimalny potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Global Warming Potential to wskaźnik służący do ilościowej oceny wpływu danej substancji na efekt cieplarniany. Porównuje ilość ciepła zatrzymanego przez określoną masę gazu, do ilości ciepła zatrzymanego przez podobną masę dwutlenku węgla. W przypadku propanu wynosi on 3, co czyni R290 jednym z najbardziej ekologicznych i najbezpieczniejszych dla środowiska czynników chłodniczych na rynku.

Dodajmy jeszcze, że pompa ciepła przeciętnie emituje o 20% mniej CO2 niż kocioł gazowy i w ogóle nie emituje spalin w budynku! Korzystając z pompy ciepła w praktyce rezygnujemy z bezpośredniego użycia paliw kopalnych i istotnie w wymiarze indywidualnym redukujemy zanieczyszczenia przedostające się do atmosfery.

Jest naprawdę komfortowo

Pompa ciepła pozwala zachować idealną temperaturę przez cały rok. Latem służy - wbrew swojej nazwie - do chłodzenia pomieszczeń. Dopływ zimnego powietrza do środka  zapewnia nawet przy blisko +500C!

Codzienny komfort użytkowania pompy docenią także osoby, dla których ważna jest… cisza. Poziom mocy akustycznej  DEFRO DHP PREMIUM wynosi na zewnątrz 60 dB (A), a w pomieszczeniu 40 dB (A). Nie będzie więc uciążliwa dla domowników, ani tym bardziej dla sąsiadów. Dzięki tak cichej pracy urządzenia, planując jego montaż nie musimy przejmować się akustyką i możemy wybrać takie miejsce, które najbardziej nam odpowiada, np. ze względów estetycznych. Nie będzie także potrzeby sadzenia krzewów, które miałyby pełnić funkcję osłony akustycznej.

A jeśli już przy estetyce jesteśmy to urządzenie, które pojawia się w przydomowym ogrodzie, nawet jeśli wkomponowane jest w fasadę domu, musi po prostu dobrze wyglądać. DEFRO DHP PREMIUM ma uniwersalny, ponadczasowy design, który idealnie pasuje do nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych brył domów. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia.

Komentarze

Zaloguj się