PARTNER PORTALU
 Ściana dobrze ocieplona od wewnątrz

Ściana dobrze ocieplona od wewnątrz

Autor: Radosław Zieniewicz
13 sie 2019 08:00

Elżbieta Guzikowska, Technical and Projects Engineer w Recticel Izolacje podkreśla, że termoizolacja stosowana od wewnątrz powinien wyróżniać się zamkniętą strukturą komórkową w obustronnej okładzinie paroizolacyjnej. Ekspertka podpowiada też, w jakim przypadku opłacalne jest stosowanie termoizolacji od wewnątrz.

Jakimi parametrami powinien wyróżniać się materiał stosowany do termoizolacji od wewnątrz?

Temat dociepleń ścian zewnętrznych od wewnątrz jest złożony. Polecam państwa uwadze książkę „Docieplenia budynków od wewnątrz” prof. Roberta Wójcika, w której autor wymienia kilka metod dociepleń ścian od wewnątrz, w powiązaniu z właściwościami materiałów. Recticel oferuje produkt z grupy „metody podwójnej bariery”. Produkt dociepleniowy z tej metody ma zamkniętą strukturę komórkową w obustronnej okładzinie paroizolacyjnej. W przypadku Eurothane G zastosowano silne bariery paroizolacyjne na piance PIR i współczynnik oporu dyfuzyjnego dla gotowego produktu SD>1000 m (µ>17000).

Jak prawidłowo ocieplać ściany od wewnątrz przy użyciu waszego produktu?

Docieplana ściana powinna być sucha. W przypadku ścian zawilgoconych należy uprzednio wyeliminować przyczynę zawilgocenia. Dla docieplanej ściany należy dobrać grubość płyty Eurothane G odpowiednio do wymagań cieplnych określonych w warunkach technicznych i sprawdzić poprawność pod względem współczynnika temperaturowego fRsi (uniknięcie krytycznej wilgotności powierzchni i kondensacji międzywarstwowej). Wbudowanie płyt należy przeprowadzać w sposób podany w instrukcji montażu (podajemy dwie metody mocowania: klejenia i mocowania mechanicznego).

W jakim przypadku opłacalne jest stosowanie termoizolacji od wewnątrz?

Kiedy nie ma możliwości wykonania docieplenia od zewnątrz: np. na budynkach zabytkowych, na budynkach bez możliwości dostępu do elewacji (np. brak zgody sąsiada, inne utrudnienia), z lokalizacyjnych uwarunkowań (np. nie możemy wyjść z elewacją poza wyznaczoną linię), na budynkach wielorodzinnych na których nie ma planu kompleksowej termomodernizacji całego obiektu. I w innych przypadkach.

O rozwoju nowoczesnych systemów termoizolacyjnych w sektorze zrównoważonego budownictwa będą rozmawiali eksperci podczas nowego eventu Grupy PTWP - 4 Buildings (15-17 listopada 2019 r., Katowice)!

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL

Komentarze

Zaloguj się