PARTNER PORTALU
Szczelny dach płaski

Szczelny dach płaski

Autor: Radosław Zieniewicz
26 sie 2019 08:00

Inż. Michał Piotrkowski, doradca techniczny z firmy Yetico mówi jak prawidłowo i szczelnie docieplić dach płaski.

Ciepło z domu ucieka nie tylko przez ściany zewnętrzne, ale i przez źle zaizolowany dach. Na szczególną uwagę zasługują dachy płaskie, gdzie nie tylko ważna jest termoizolacja, ale i właściwe wyprofilowanie połaci dachowej. Zbyt małe nachylenie może skutkować tym, że woda nie jest odpływa i tworzą się zastoiny wodne. Woda może powodować podczas zamarzania i rozmrażania nieszczelności i uszkodzenia warstwy hydroizolacyjnej. Konsekwencje są poważne: powstają przecieki, mostki termiczne, uciekające ciepło narazi nas na zwiększone wydatki na energię. Aby uniknąć takich nieprzyjemności warto postawić na ocieplenie dachów płaskich na bazie produktów Yetico.

Pierwszym elementem ocieplenia są styropianowe płyty bazowe, które spełniają rolę termoizolacyjną. Mogą to być płyty białe, standardowe (0,036-0,038 [W/(m*K]), jak i grafitowe o zmniejszonej lambdzie (np. 0,030 [W/(m*K)]), które nadają się do budownictwa energooszczędnego. Drugim elementem ocieplenia są płyty spadkowe.

Profilują dach tak, aby nachylenie odprowadzało z niego wodę. Elementy te mogą być wykonane z tych samych styropianów z jakich wykonuje się płyty bazowe. Główną zaletą systemu ocieplenia dachu płaskiego na bazie styropianowych spadków dachowych jest mniejsze obciążenie dachu, niż w przypadku betonowej lub stalowej konstrukcji. Łatwiejsza jest też praca montażowa, a rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze niż profilowane konstrukcje stalowe lub betonowe.

O efektywnej termoizolacji i hydroizolacji dachów płaskich będą rozmawiali eksperci podczas nowego eventu Grupy PTWP - 4 Buildings (15-17 listopada 2019 r., Katowice)!

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL</h4

Komentarze

Zaloguj się