120-metrowy dom dla rodziny. Ma piękne wnętrze w nowoczesnym stylu!

120-metrowy dom dla rodziny. Ma piękne wnętrze w nowoczesnym stylu!

Autor: Ewa Kozioł
03 cze 2022 13:13

Nowoczesny, komfortowy i wygodny dom dla niedużej rodziny. Budynek jest energooszczędny, ma prostą konstrukcję i będzie tani w utrzymaniu. Skrywa też funkcjonalne wnętrze o świetnym rozkładzie. 

Architektura domu

Projekt Wymarzony 4 jest utrzymany w nowoczesnej stylistyce domu-stodoły. Dach budynku nie ma okapów, pokrycie dachowe zaprojektowano z blachy na rąbek stojący, a ściany zewnętrzne wykończono pionową okładziną z drewnianej kantówki. Całość zwieńczona jest dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 35 stopni. Takie zestawienie materiałów połączone z powierzchniami z płyt imitujących beton oraz szarą stolarką okienną zapewnia bardzo atrakcyjny wygląd.

Głównymi detalami stylistycznymi są: wystający garaż, podcień wejściowy i reprezentacyjne drzwi frontowe z naświetlami. W szczycie domu z kolei dwukondygnacyjne okno salonu i taras częściowo przykryty pergolą.

Dzięki lokalizacji tarasu z boku budynku dom nadaje się doskonale nawet na działkę z wjazdem od południa. Dzięki temu, że salon jest oświetlony z trzech stron budynek można lokalizować na różnych działkach. Sprawdzi się na działce z ogródkiem z boku albo z tyłu, a nawet od frontu domu, w narożniku działki.

Wnętrze domu

Komunikacja między garażem, przedsionkiem i kotłownią jest ułatwiona ze względu na oryginalną lokalizację garażu. Jest on umiejscowiony w centralnej części bryły, co jest rzadko spotykane w domach parterowych o prostokątnym kształcie. Garaż jest w idealnym miejscu, przy samym wejściu, blisko holi i kuchni. Kotłownia obok salonu i kominka sprawia, że mamy jeden wspólny komin w całym budynku.

Z przedsionka wchodzimy do holu i części dziennej połączonych z pomieszczeń: salonu, jadalni i kuchni. Kuchnia jest oddzielona od jadalni półwyspem z barkiem. Z kuchni mamy dostęp do spiżarni, pralni i wyjścia gospodarczego na tył domu. Salon doświetlony jest z każdej strony, a otwarcie sufitu nad salonem powiększa jego wysokość tworząc atrakcyjną przestrzeń z antresolą na poddaszu. Z drugiej strony domu mamy trzy sypialnie, łazienkę i garderobę. Nad parterem zaprojektowano poddasze z antresolą nad salonem. Dodatkowa przestrzeń może pozostać strychem nieużytkowym (magazynem domowym) lub może być zagospodarowana na pokoje użytkowe.

Koszty budowy domu

Projekt domu Wymarzony 4 to komfortowa, wygodna i nowoczesna willa dla cztero- sześcioosobowej rodziny. Funkcjonalna i praktyczna. Budynek jest energooszczędny, ma prostą konstrukcję i tani w utrzymaniu. Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów koszt budowy projektu wynosi 233. 710 zł netto, a całkowite koszty budowy domu pod klucz wynoszą 461.783 zł netto.

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 127,02 m²
kubatura: 989,00 m³
powierzchnia zabudowy bez podcieni: 207,35 m²
powierzchnia dachu: 231,42 m²
kąt nachylenia dachu: 35 stopni
wysokość domu: 6,78 m (7,08 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,7 m
minimalne wymiary działki: 29,00 x 21,05 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: ściany murowane – bloczki gazobetonowe 24 cm + styropian + tynk cienkowarstwowy
strop: monolityczny betonowy
elewacje: szalówka drewniana
pokrycie dachu: blacha na rąbek

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także