120-metrowy dom. Z nowoczesnym wnętrzem. Piękny projekt dla rodziny!

120-metrowy dom. Z nowoczesnym wnętrzem. Piękny projekt dla rodziny!

Autor: Ewa Kozioł
08 kwi 2022 10:56

Dom o powierzchni 116 metrów kwadratowych ma prostą, nowoczesną bryłę. Czerwony dach i duża ilość drewnianych wstawek nadają mu estetyczny, ponadczasowy wygląd. Dom skrywa także bardzo wygodne wnętrze, które idealnie spełni potrzeby 3-4-osobowej rodziny.

Architektura domu

Prosta i nowoczesna bryła Domu na Praktycznej 3 połączona jest z ciekawymi detalami. Dobrze dobrane materiały i ciekawa kolorystyka tworzą udaną kompozycję, dzięki czemu bardzo ładnie budynek prezentuje się także wygląd zewnętrzny. Jest to projekt wyłamujący się z ostatnio modnej czarno-biało-antracytowej kolorystyki i stylistyki. Zamiast tego mamy domek o przyjemnej dla oka architekturze z czerwonym dachem i dużą ilością drewnianych wstawek. Tworzy to razem pełną wdzięku i ponadczasowej elegancji architekturę.

Budynek jest estetyczny i solidny. Front domu ozdabia reprezentacyjne wejście z drzwiami z naświetlem i nowoczesnym zadaszeniem podestu wejściowego. Od strony ogrodu pierwsze skrzypce gra piękne okno salonu otwierające wnętrze na taras oraz zadaszenie w postaci pergoli. Kontrastowe połączenie okładzin ścian, ładnych przeszkleń okiennych z bielą elewacji daje w efekcie ciekawą, elegancką sylwetkę domu. Całość zwieńcza symetryczny dach o kącie nachylenia 30 stopni.

Wnętrze projektu

Wnętrze Domu na Praktycznej 3 zaprojektowano z zachowaniem podziału na część dzienną i nocną. Do domu dostajemy się przez duży przedsionek wprost do holu, z którego przechodzimy do części dziennej. W tej przestrzeni znajdziemy salon z kuchnią. Otwarta przestrzeń dzienna salonu i kuchni mieści w sobie część wypoczynkową z siedziskami i ścianą kominkowo-telewizyjną. W jadalni odnajdziemy wygodny stół, krzesła i piękne okno, przez które możemy obserwować ogród. Uzupełnieniem kuchni jest pełna zabudowa i spiżarnia.

Część prywatna domowników to trzy wygodne sypialnie z dużymi zabudowanymi szafami oraz duża łazienka. Z głównej sypialni zaplanowane jest wyjście na taras. Obok przedsionka znajduje się kotłownia, a przy kuchni pomieszczenie gospodarcze. Całość wnętrza budynku przewidziano na jednym poziomie parteru.

Koszty budowy domu

Konstrukcja domu jest bardzo prosta – cały rzut zamknięty jest czterema zewnętrznymi ścianami, a konstrukcja dachu i stropu wykonana jest z wiązarów prefabrykowanych. Dom na Praktycznej 3 jest projektem energooszczędnym. Dzięki bardzo dobrym ociepleniom i nowoczesnym instalacjom, koszty utrzymania nie zrujnują domowego budżetu. Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów budowa domu do stanu surowego zamkniętego wynosi 118.872 zł netto, a stan pod klucz to wydatek rzędu 202.288 zł netto.

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 116,77 m²
kubatura: 760,00 m³
powierzchnia zabudowy bez podcieni: 149,52 m²
powierzchnia dachu: 233,89 m²
kąt nachylenia dachu: 30 stopni
wysokość domu: 6,60 m (6,09 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,70 m
minimalne wymiary działki: 22,20 x 18,05 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: ściany murowane –  bloczki gazobetonowe 24 cm + styropian
strop: wiązary drewniane prefabrykowane z przestrzenią strychową
elewacje: tynk cienkowarstwowy
pokrycie dachu: dachówka

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także