×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Bardzo ciekawy, nowoczesny dom. Zostanie zbudowany pod Łodzią!

Bardzo ciekawy, nowoczesny dom. Zostanie zbudowany pod Łodzią!

Autor: Ewa Kozioł
02 cze 2022 12:41

Dom o powierzchni 300 m² ma prostą, nowoczesną bryłę, wykończoną cegłą betonową i naturalnym drewnem. Skrywa wygodne, komfortowe 300-metrowe wnętrze. Architekci z pracowni A-88 zadbali o każdy szczegół zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Bryła domu składa się z dwóch części. Pierwszą, stanowi betonowy prostopadłościan od strony wejściowej, ocieplony naturalnym drewnem w strefie wejściowej. Drugą zaś, archetypiczna bryła z dwuspadowym dachem. Jej elewacja wykończona została z podłużnej cegły betonowej. Dach bez okapów, z systemem rynien ukrytych będzie dachem solarnym, z zastosowaniem technologii SunRoof. Zapewni zasilanie budynku w energię elektryczną, a także prąd do ładowania samochodu elektrycznego. Od strony ogrodu dom posiada duże przeszklenia, które w ciepłe dni pozwalają otworzyć strefę dzienną i spa na to, co znajduje się na zewnątrz. Taras stanowi wówczas przedłużenie salonu. Przy tarasie zaplanowano przykrywany basen, w głębi działki zaś miejsce z paleniskiem.

Konstrukcja betonowej części domu – zarówno ściany jak i stropy – zaprojektowana została z prefabrykatów. Ściany, zespolone są z dwóch płyt typu filigran, stanowiących warstwę wykończeniową, traktowanych jako szalunek tracony, połączonych ze sobą specjalnymi kratownicami. Stropy również zaplanowano płyt filigran, z warstwą nadbetonu, wylewanego na budowie. Taka technologia pozwala znacznie przyśpieszyć budowę, ograniczyć plac budowy i ilość osób potrzebną do wzniesienia domu, a montaż elementów możliwy jest niezależnie od warunków atmosferycznych.

Dom na powierzchnię 300 m² i bardzo wygodny układ wnętrza. W parterze znajduje się dwukondygnacyjna strefa dzienna – stanowiący otwartą przestrzeń salon z jadalnią i kuchnią, przylegający do salonu ogród zimowy, sypialnia główna z łazienką, gabinet, wc dla gości oraz strefa spa z sauną, prysznicem i sprzętem do ćwiczeń  – z widokiem na ogród. Na piętrze zaplanowane zostały dwie dodatkowe sypialnie, jedna z bezpośrednim widokiem z okna na las, druga  – z otwierającym się na las, dużym tarasem.

Autorzy projektu: Mateusz Graczyk, Bartłomiej Skowronek, pracownia projektowa A-88, www.a-88.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także