×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Betonowy dom w kształcie kryształu

Betonowy dom w kształcie kryształu

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 18 kwi 2017 08:45
Zaktualizowano: 18 kwi 2017 14:32

Bryła rezydencji E20 jest w całości wykonana z betonu izolacyjnego. Swoim nieregularnym kształtem elewacji przypomina kryształ. Wnętrza domu zostały zaaranżowane w minimalistycznym stylu. Dominują tu jasne, zimne kolory oraz beton ocieplony drewnianymi meblami.

Dom znajduje się w małej miejscowości, w odległości 30 km na południe od Stuttgartu. Wyróżnia się monolityczną betonową elewacją w kształcie kryształu. Mimo tak nietypowej elewacji jest to całkowicie funkcjonalna rezydencją zapewniającą komfortowe życie, a zaprojektowana przez Steimle Architekten BDA.

"Kryształowa" elewacja

To ukośne rozmieszczenie elementów fasady, nadaje niepowtarzalny wygląd rezydencji. Taki nieregularny kształt bryły domu nie jest przypadkowy. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, mieszkańcy mają lepsze widoki na otaczająca ich przyrodę.

Minimalistyczne wnętrze

Wejście do domu prowadzi przez "betonową masę" prosto do ogrodu. Stąd schody prowadzą do przestrzeni mieszkalnej. Wszystkie pomieszczenia domu są dostosowane i zaaranżowane w zgodzie z nieregularną, "krystaliczną" bryłą elewacji.

Wewnątrz rezydencji zastaniemy "trapezoidalny" układ ścian tworzący niepowtarzalny układ wnętrz, które wyróżnia ciekawy kształt, spowodowany przez pochyloną do góry powierzchnię sufitu.

Poszczególne pokoje dzieci i rodziców sąsiadują bezpośrednio ze strefą otwartą, gdzie mieści się kuchnia i jadalni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także