×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Biały dom w Warszawie. Znakomity projekt polskich architektów!

Biały dom w Warszawie. Znakomity projekt polskich architektów!

Autor: Ewa Kozioł
09 wrz 2021 13:06

Biały dom został zaprojektowany został przez architektów z pracowni Core. Jego nowoczesna, prosta bryła nie idealnie wpisuje się w otoczenie, w którym dominują wille o tradycyjnej architekturze. To zasługa białego tynku i cegły zastosowanej na elewacji.

Przy tworzeniu tego projektu bardzo ważna była kwestia zachowania prywatności pośród miejskiej, gęstej zabudowy. W ten sposób dom został pozbawiony okien od frontu działki oraz od stron sąsiadów. Światło dzienne zapewniają liczne przeszklenia od strony południowej budynku, które sprawiają, iż dom jest widny i przytulny 

Inwestorom zależało, aby nowoczesna bryła domu nie zakłócała otoczenia, w którym dominują wille o tradycyjnej architekturze. Spójność z otoczeniem architekci zachowali poprzez ujednolicenie elewacji, która została pokryta białym tynkiem i cegłą, dominującą w sąsiedniej zabudowie.

Ozdobą domu jest również ogród francuski, inspirowany barokiem, w którego centralnej części znajduje się oczko wodne z nowoczesną, minimalistyczną rzeźbą.

Autorzy projektu: Kamil Cierpioł, Szymon Chrzanowski, pracownia Core, www.core-team.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także