Buduje własny Hobbiton i żyje jak w Śródziemiu. Poznaj historię największego fana Tolkiena!

Buduje własny Hobbiton i żyje jak w Śródziemiu. Poznaj historię największego fana Tolkiena!

Autor: Justyna Łotowska
25 marz 2022 09:57

25 marca to Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji przedstawiamy pewnego Włocha, który z miłości do Śródziemia i książek słynnego profesora z Oksfordu uczynił swoje hobby i pomysł na życie! Jak żyje współczesny Bilbo Baggins? Zobaczcie naszą galerię!

Nicolas Gentile to 40-letni włoski cukiernik, którego tak zafascynował świat wykreowany przez J.R.R. Tolkiena, że postanowił przenieść go do włoskiej Abruzji. We wrześniu 2021 trafił zresztą na pierwsze strony mediów na całym świecie, kiedy razem z grupą przyjaciół stworzył włoską Drużynę Pierścienia i odbył pieszą podróż z Bucchianico w Abruzji na sam szczyt Wezuwiusza, by do kaldery wulkanu wrzucić Jedyny Pierścień. Cała wyprawa miała na celu zebranie funduszy na marzenie życia Nicolasa Gentile,  którym jest założenie i prowadzenie prawdziwej wioski Hobbitów we Włoszech.

Sukces (nie tylko medialny, pierścień Saurona rzecz jasna został zniszczony w ogniu Wezuwiusza) pomógł Nicolasowi Gentile w zdobyciu funduszy i dziś jego wielkie marzenie się spełnia!

Hobbiton powstaje we Włoszech!

La Contea Gentile to dwuhektarowa posiadłość w okolicach miejscowości Bucchianico w prowincji Chieti (Abruzja). Choć zaczęło się od skromnego domku inspirowanego siedzibą Bilbo Bagginsa, czyli Bag End w Shire, w którym z rodziną spędzał czas Nicolas Gentile, obecnie trwają tu szeroko zakrojone prace.

Włosi planują tu wybudować Wielki Dom z korytarzami, pokojami gościnnymi, salonami, jadalniami oraz kilka mniejszych domów hobbitów, przeznaczonych dla turystów, którzy zechcą żyć tak sielsko, jak opisywał to mistrz Tolkien. We włoskim Shire znajdzie się też rzecz jasna karczma, wozy krasnoludów, miejsca na warsztaty dla dzieci i dorosłych i wszystko, czego tylko mały i duży fan Śródziemia może sobie życzyć. 

Sam Nicolas Gentile spędza czas na odtwarzaniu życia hobbitów, sadzeniu drzew i przyjmowaniu Tolkienomaniaków. Chce, aby jego dom stał się czymś więcej niż kolejną turystyczną wioską tematyczną. Miejscem, w którym czas płynie wolniej, ludzie żyją bliżej przyrody, w szacunku do siebie nawzajem i bliskości. Kibicujemy mu z całego serca!

Drużyna Pierścienia uformowała się we Włoszech. Niesamowity pomysł fanów Tolkiena

Dziewięcioosobowa drużyna w strojach inspirowanych Władcą Pierścieni odtwarzała po drodze sceny z filmowego i książkowego Władcy Pierścieni, a wszystko skrzętnie dokumentowała na Instagramie.

 

Była ucieczka przed Nazgulami, wędrówki po malowniczych wzgórzach i polach, a na końcu oczywiście sukces, czyli triumfalne zniszczenie Pierścienia. 

Czytaj także: Domy dla prawdziwych fanów Hobbita. Mieszkać jak Bilbo Baggins?

Więcej informacji o niezwykłym projekcie Nicolasa Gentile, jego rodziny i przyjaciół znajdziesz na stronie internetowej https://www.laconteagentile.it/

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także