Dom architekta: piękny projekt w wiejskim stylu. Zobacz go!

Dom architekta: piękny projekt w wiejskim stylu. Zobacz go!

Autor: Justyna Łotowska
25 marz 2022 09:24

Ten drewniany dom mieszkający w USA, ale pochodzący ze Skandynawii architekt Gustave Carlson zaprojektował dla siebie i swojej rodziny. A że kocha styl hygge, nie mogło go tu zabraknąć. Jak wam się podoba taki pomysł na dom blisko natury?

Gustave Carlson to amerykański architekt i autor książek o wzornictwie i architekturze. Pochodzi ze Skandynawii, dlatego w swoich projektach chętnie wykorzystuje kierunek określany w Danii jako hygge, czyli projektowanie wnętrz, by poprawiały samopoczucie mieszkańcom. Właśnie takie założenia przyświecały mu także w trakcie tworzenia wyjątkowego domu dla siebie. 

Inspirowany tradycyjnym wiejskim budownictwem dom architekta w Sonomie jest położony na terenie dawnego sadu orzechowego. Miał być połączeniem stergo gospodarstwa z atmosferą kalifirnijskich kempingów. Carlson umieścił dom wzdłuż osi wschód-zachód, aby zapewnić dostęp naturalnego światła, a wszystkie pokoje w domu mają dostęp do przestrzeni na zewnątrz. Drewniany pomost w kształcie litery L łączy dom ze stodołą (która służy jako pracownia), a zadaszony ganek został umieszczony tak, aby stworzyć chłodne miejsce, w którym można uciec przed upalnym popołudniowym słońcem.

Projekt: Gustave Carlson, www.gustavecarlsondesign.com 
Zdjęcia: Laure Joliet Photography

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także