PARTNER PORTALU
Dom dla imprezowiczów: zobacz bardzo ciekawy projekt

Dom dla imprezowiczów: zobacz bardzo ciekawy projekt

Autor: Justyna Łotowska
21 paź 2020 14:34

Drewniany dom stoi nad brzegiem malowniczego jeziora. Architektom zależało, aby był weekendową enklawą pozwalającą odpocząć od miejskiego życia. Jak im się udało zrealizować ten plan?

Dom na pięknej działce nad samym brzegiem jeziora został zaprojektowany przez pracownię Atelier Schwimmer dla dwójki braci, którzy potrzebowali rekreacyjnego siedliska za miastem dla siebie i przyjaciół. Chcieli cieszyć się widokami, imprezować, grać w gry planszowe, oglądać filmy, grzać się przy kominku, a piękne otoczenie miało im to dodatkowo uprzyjemnić.

Architekci postawili na prostą, nowoczesną bryłę oraz ultraminimalistyczny wystrój wewnątrz. Dom posiada zadaszony taras z widokiem na jezioro. Cała jego konstrukcja opiera się na części środkowej z kominkiem, która dzięki temu, że została umieszczona w trzykondygnacyjnej przestrzeni, stała się osią całego domu i prawdziwym domowym ogniskiem. To właśnie kominek dzieli całe wnętrze na różne strefy funkcjonalne - od części wypoczynkowej, po jadalnię czy kuchnię. W domu znalazły się też cztery wygodne sypialnie, a wszystko w spójnym, minimalistycznym wystroju. 

Modrzewiowa elewacja

Architekci z Atelier Schwimmer postawili na ciekawą elewację z drewna modrzewiowego, poddanego obróbce termicznej dwiema metodami. Mamy tu więc opalane deski na zewnątrz oraz - bliżej tarasu - deski impregnowane olejem. Ta gra ciemności i światła dodatkowo podkreśla oryginalny charakter bryły i dodaje jej uroku. 

Nazwa projektu: Chalet Lakeside
Lokalizacja: Lac-Brome
Powierzchnia: ok. 300 m2
Rok ukończenia: 2019
Projekt: Felix Schwimmer, Francesca Fiaschi, Atelier Schwimmer
Zdjęcia: Adrien Williams

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także