PARTNER PORTALU
Dom dla niesłyszącej rodziny: świetny nowoczesny projekt!

Dom dla niesłyszącej rodziny: świetny nowoczesny projekt!

Autor: Justyna Łotowska
10 maj 2021 15:37

W tym domu to wzrok i dotyk są głównymi zmysłami. Zobaczcie, jak zaprojektowano dom przystosowany do potrzeb osób niesłyszących.

Ten nowoczesny dom powstał dla młodej, niesłyszącej rodziny. Jakie były założenia takiego, nietypowego jednak, projektu? Rozbudowany, otwarty plan, który uwzględnia przestrzeń dla niesłyszących. Oraz przestronny i przejrzysty rozkład, bo w tym domu to wzrok i dotyk są podstawowymi środkami świadomości przestrzennej i orientacji. 

Dom z lat 50 przystosowany do potrzeb niesłyszącej rodziny

Projekt polegał na przekształceniu istniejącego domu z lat 50-tych. Architekci wykorzystali pierwotny plan piętra i przekształcili istniejącą przestrzeń poprzez złożenie poziomych i pionowych płaszczyzn pierwszego piętra, aby stworzyć drugie piętro. Nowa forma dachu tworzy duży obszar centralny i mieści skrzydło sypialniane na drugim piętrze. 

Główna przestrzeń mieszkalna znajduje się na parterze to duża część dzienna, która łączy się z częścią ogrodową . Dwie istniejące sypialnie i domowe biura zmieniono tak, by stały się częścią ogrodu. Drugie piętro to część prywatna z dwiema sypialniami, łazienkami i sypialnymi werandami.

W domu zamontowano także panele fotowoltaiczne, słoneczne ogrzewanie wody i systemy zbierania wody deszczowej, które są wykorzystywane do zrównoważenia zużycia energii i wody. 

Nazwa projektu: Dom Edgewood
Projekt: Terry & Terry Architecture
Lokalizacja: Palo Alto, Kalifornia
Powierzchnia: 273
Rok: 2020

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także