Dom dla rodziny. Ma 160 metrów, taras i cztery sypialnie. Ale wygodny!

Dom dla rodziny. Ma 160 metrów, taras i cztery sypialnie. Ale wygodny!

Autor: Ewa Kozioł
24 cze 2022 11:12

Dom o powierzchni 165 m2 jest nowoczesny, piętrowy i bardzo wygodny. Ma również taras i garaż. Koszty budowy i późniejszego utrzymania obniżą zastosowane w projekcie rozwiązania energooszczędne. 

Fresco to projekt domu piętrowego. Styl, elegancja i nowoczesność to słowa, które najlepiej oddają jego charakter. Dom zawdzięcza go ciekawej formie i wyszukanym materiałom, które tworzą efektowną kompozycję na elewacji. Atrakcyjny wygląd to jednak nie wszystko. Fresco jest po prostu wygodny, a jego przestronne wnętrze bardzo komfortowe. 

Cześć dzienna znajduje się na parterze. Mamy tu otwartą przestrzeń z wygodnym salonem, jadalnią oraz z dużą kuchnią. W centrum umieszczony został kominek, który stanowi niezwykle atrakcyjny element wnętrza, a jednocześnie oddzielać hol od strefy wypoczynku, nadając jej bardziej przytulnego charakteru. Nie zapomniano również o spiżarni oraz o miejscu na szafę w zabudowie. Dodatkowo na parterze przewidziano pokój gościnny oraz łazienkę, dzięki czemu piętro pozostało strefą przeznaczoną wyłącznie dla domowników z czterema sypialniami, z których jedna ma garderobę i własną łazienkę.

Dom posiada duży zadaszony taras, który zapewni komfortowy odpoczynek, nawet przy gorszej pogodzie oraz ganek. Spora kotłowania została oddzielona od części dziennej garażem. Zaprojektowano w niej ogrzewanie na paliwo stałe oraz instalację gazową dla osób chcących korzystać z pieca gazowego. Budynek posiada nieskomplikowaną konstrukcję i typowe rozwiązania techniczne, co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy realizację.

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 165,60 m²
powierzchnia zabudowy: 181,15 m²
powierzchnia dachu: 161,56 m²
kąt nachylenia dachu: 20 stopni
wysokość domu: 8,37 m
minimalne wymiary działki: 22,31 x 23,51 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: żelbetowe
ściany nośne i działowe: z pustaków ceramicznych
strop: monolityczny
pokrycie dachu: dachówka betonowa lub ceramiczna.

Szacunkowe koszty budowy

stan surowy zamknięty: 366.000 zł netto
stan wykończony: 581.000 zł netto

Projekt został wykonany w pracowni Archand, www.archand.pl

Zobacz także 120-metrowy dom dla rodziny. Ma piękne wnętrze w nowoczesnym stylu!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także