PARTNER PORTALU
Dom dla rodziny. Nowoczesny, nieduży i wygodny. Piękny projekt!

Dom dla rodziny. Nowoczesny, nieduży i wygodny. Piękny projekt!

Autor: Ewa Kozioł
26 wrz 2022 10:10

Ten projekt to doskonała propozycja dla osób, które marzą o własnym średniej wielkości domu. Jest on nieduży, ale bardzo wygodny. Prosta, nowoczesna bryła obniży koszty budowy, a energooszczędne instalacje późniejsze koszty utrzymania.

  • Zefir to dom parterowy z poddaszem użytkowym, przeznaczony dla 4-6- osobowej rodziny.
  • Budynek zaprojektowano jako energooszczędny, z bardzo dobrymi izolacjami i nowoczesnymi instalacjami.
  • Dom, dzięki prostej, nowoczesnej bryle i niedużej powierzchni nie będzie drogi w budowie oraz w późniejszym utrzymaniu. 

Architekturę domu: prosta i nowoczesna

Architekturę domu Zefir tworzą kontrastujące ze sobą białe i grafitowe ściany, obramowane od góry grafitowym dachem i z dołu cokołem z ciemnej płytki klinkierowej. To nowoczesne, czyste i zarazem surowe połączenie kolorystyczne ocieplono ramami okien w kolorze drewna, oraz drewnianymi podbitkami dachu. Front budynku ozdabiają solidne, reprezentacyjne drzwi wejściowe schowane pod daszkiem podcienia oraz duże okno kuchenne. Elewacja ogrodowa to przede wszystkim szerokie drzwi balkonowe z salonu na taras oraz zadaszenie części tarasu zbudowane na konstrukcji pergoli. Całą bryłę budynku wieńczy i zamyka łagodny dwupołaciowy dach.

Zefir ma bardzo prostą konstrukcję – prostokątną bryłę, lany strop, jętkowy dwuspadowy dach. Wszystko zostało zaprojektowane tak, aby budowa była prosta, a wydatki racjonalne. Budynek zaprojektowano jako energooszczędny, z bardzo dobrymi izolacjami i nowoczesnymi instalacjami. 

Wnętrze domu: parter i poddasze

Wnętrze Zefira podzielone jest na część dzienną na parterze, część gospodarczą oraz sypialnie na poddaszu. Mimo niewielkiej powierzchni użytkowej udało się tutaj zaprojektować otwarcie przestrzenne nad salonem i antresolę z widokiem z holu na poddaszu. Wnętrze domu tym samym stało się bardzo atrakcyjne wizualnie, a sam salon zyskał dodatkową wysokość i przestrzeń.

Do domu wchodzimy przez przedsionek z szafami wprost do holu, z którego otwiera się widok na nowoczesne schody i salon z antresolą. Przestrzeń dzienna to wydzielona kuchnia ze spiżarką, salon z narożnikiem wypoczynkowym i ścianą telewizyjno-kominkową oraz jadalnia. Z holu przechodzimy do dodatkowego pokoju-gabinetu. Z przedsionka mamy natomiast dostęp do wbudowanego w bryłę garażu i kotłowni.

Na poddaszu znajduje się komfortowe wnętrze z dwiema dużymi sypialniami dzieci, dużą łazienką, oraz oddzielną sypialnią rodziców z własną garderobą i łazienką. Wnętrze poddasza można bez kłopotu podzielić także na cztery sypialnie. Wysoko ustawiona ścianka kolankowa pozwala na zminimalizowanie uciążliwych skosów.

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 129,48 m²
kubatura: 608,00 m³
powierzchnia zabudowy bez podcieni: 116,24 m²
powierzchnia dachu: 197,69 m²
kąt nachylenia dachu: 42 stopni
wysokość domu: 8,34 m (8,64 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,65 i 2,60 m
minimalne wymiary działki: 20,80 x 18,02 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: bloczki gazobetonowe + styropian
strop: monolityczny betonowy
elewacje: tynk cienkowarstwowy/płyta
pokrycie dachu: dachówka ceramiczna

Szacunkowe koszty budowy netto

stan surowy otwarty: 157.207 zł
stan surowy zamknięty: 222.523 zł
roboty wykończeniowe: 259.933 zł
realizacja pod klucz: 482.456 zł

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Zobacz także 120-metrowy dom pod Gdańskiem. Przytulny salon, elegancka kuchnia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także