PARTNER PORTALU
Dom do 70 metrów. Zobacz 5 projektów, które mogą się podobać!

Dom do 70 metrów. Zobacz 5 projektów, które mogą się podobać!

Autor: Justyna Łotowska
20 lip 2021 11:15

Już niedługo dom do 70 mkw będzie można postawić bez pozwolenia na budowę! Co można zbudować w takim metrażu? Podpowiadamy! Zobacz 5 świetnych i tanich projektów!

Zapowiedź szybkiego i łatwego stawiania niedużych domów o metrażu do 70 mk2 to jedna z najnowszych rządowych propozycji. Inwestorzy ciągle czekają na szczegółty dotyczące nowych przepisów, a my w tym czasie proponujemy kilka ciekawych projektów domów, które można wybudować w takim metrażu!

Dom Zosia/MG Projekt

Domu Zosia 4 jest wąski, przez co zmieści się na dość wąskiej działce. Przykryty został dwuspadowym dachem. Nad parterem przewidziano strop drewniany belkowy oraz klasyczną więźbę dachową krokwiową. Dzięki temu nad parterem mamy jeszcze sporą przestrzeń magazynową strychu do wykorzystania. Wariantowo można jednak wykonać konstrukcję dachu z wiązarów kratownicowych.

powierzchnia użytkowa: 70,72 m²
kubatura: 438,00 m³
powierzchnia zabudowy z podcieniami: 95,57 m²
powierzchnia dachu: 139,70 m²
kąt nachylenia dachu: 30 stopni
wysokość domu: 6,43 m (6,73 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,7 m
minimalne wymiary działki: 16,76 x 18,91 m

Dom Kasia 2/MG Projekt

Projekt domu Kasia 2 to doskonała propozycja dla pragmatycznie myślących osób, planujących budowę łatwą, szybką i nieskomplikowaną. Budynek zaprojektowano jako parterowy, założony na planie prostokąta o wymiarach 11x8 m, przykryty dwuspadowym dachem. Zasadniczą, podstawową bryłę domu można wzbogacić o: wiatę garażową, garaż, zadaszenie nad tarasem ogrodowym, czy też strych nad parterem o funkcji magazynu, lub poddasza do zagospodarowania w razie potrzeby.

powierzchnia użytkowa: 63,70 m²
kubatura: 379,00 m³
powierzchnia zabudowy z podcieniami: 87,98 m²
powierzchnia dachu: 130,30 m²
kąt nachylenia dachu: 30 stopni
wysokość domu: 5,69 m (5,99 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,7 m
minimalne wymiary działki: 21,72 x 15,94 m

Dom Tori III G1 Economic (wersja B)/Archipelag

Atrakcyjna bryła Tori III G1 Economic (wersja B) w parze z tradycyjnymi materiałami zastosowanymi na elewacji tworzy ciekawy efekt wizualny. Układ domu został zaplanowany z najwyższą troską o jego funkcjonalny i ergonomiczny charakter. Dużym atutem Tori III G1 Economic jest ciekawie zaprojektowany, częściowo zadaszony taras – idealny na relaks w towarzystwie rodziny i przydomowej zieleni. To dom ekonomiczny w realizacji i późniejszej eksploatacji, który doskonale wpisze się w każdy krajobraz.

powierzchnia użytkowa: 68,40 m²
kubatura: 307,61 m³
powierzchnia zabudowy: 138,84 m²
powierzchnia dachu: 208,00 m²
kąt nachylenia dachu: 30 stopni
wysokość domu: 6,90 m²
minimalne wymiary działki: 20,30 x 19,30 m

Dom Biedronka/MG Projekt

Projekt domu Biedronka to propozycja niewielkiego domu jednorodzinnego dla trzy-czteroosobowej rodziny, parterowego, przekrytego dwuspadowym łagodnym dachem, ze strychem do adaptacji. Domek ma prostą bryłę i konstrukcję. Jest łatwy w budowie i tani w przyszłej eksploatacji. Dzięki zastosowaniu bardzo dobrego ocieplenia i nowoczesnych instalacji Biedronka jest budynkiem energooszczędnym.

autorzy projektu arch. Michał Gąsiorowski, pracownia MG Projekt
powierzchnia użytkowa: 57,79 m²
powierzchnia zabudowy: 80,95 m²
minimalne wymiary działki: 17,00 x 16,00 m

Dom Tosia Energo/Archipelag

Tosia Energo to doskonały dom na małą działkę. Kompaktowa bryła ubrana w elegancki czterospadowy dach, została otulona mleczno-brzoskwiniową kompozycją elewacji. Strefa wejściowa czaruje swoją symetrią i ciekawie zaprojektowanym zadaszeniem nad wejściem. Wnętrze domu imponuje swoim przemyślanym układem funkcjonalnym – na stosunkowo niewielkiej powierzchni udało się zaplanować komfortowy podział stref.

Charakterystycznym elementem architektury budynku jest atrakcyjna pergola, która integruje dom z ogrodem, zapraszając w swoją przestrzeń urodę kwiatów i ciepło słonecznych promieni. Wieczory na tarasie rozświetli domownikom elegancki kominek zewnętrzny.

powierzchnia użytkowa: 56.78 m²
powierzchnia zabudowy: 82.84 m²
minimalne wymiary działki: 17,40 x 17,00 m

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także