PARTNER PORTALU
Dom jak koło

Dom jak koło

Autor: Radosław Zieniewicz
24 marz 2017 10:27

Rezydencja 360 Villa powstała z myślą o parze, będącej właścicielami dwóch aktywnych psów. Dom został tak zaprojektowany, aby właściciele nie tracili kontaktu ze swoimi dwoma malamutami alaskańskimi zarówno we wnętrzu, jak i poza domem. Jak to się udało architektom ze studia 123DV? Przekonajcie się sami.

Bryła domu, jak i wysokie przeszklenia 360 Villa zostały ukształtowane w kole, wokół domu. Architekci w ten sposób zapewnili „360-stopniowe” połączenie między wnętrzem, a zewnętrznym światem. Właściciele z każdego miejsca w domu zachowują kontakt wzrokowy ze swoimi pupilami. Stąd pomysł na okrągłą Villę. 

Schronienie dla pupili

Zewnętrzna bryła domu została dostosowana do potrzeb psów. Architekci zaprojektowali specjalny baldachim biegnący wokół domu. Jego zadaniem jest zapewnienie schronienia zwierzętom.

Co więcej sklepienie zostało tak zaprojektowane, żeby psy są chronione przed deszczem niezależnie od zmieniającego się kierunku wiatru. Z kolei w słoneczne dni baldachim gwarantuje niezbędną ilość cienia.

Zawsze w kontakcie

Ogród został celowo „podniesiony” wyżej, tak że podłoga sypialni i kuchni położona jest niżej. Dzięki temu rozwiązaniu psy bawiące się w ogrodzie zawsze są na poziomie wzroku mieszkańców np. podczas gotowania itd. Podwyższony ogród zapewnia prywatność mieszkańcom w  części domu sąsiadującą z ruchliwą ulicą.

Okrągłe wnętrze

Przestrzeń użytkowa 360 Villa wynosi 85 mkw i została wpisana w okrągłą bryłę domu. Dlatego też architekci zdecydowali się na otwarty plan, gdzie sypialnia, łazienka i pokój dzienny są ze sobą połączone.

Właściciele jeśli chcą odgrodzić pokój od salonu w celu zachowania większej prywatności korzystają ze specjalnego łuku przesuwnego.

Wnętrza więc także zostały tak zaprojektowane aby zapewnić optymalny kontakt między mieszkańcami i ich pupilami oraz ogrodem. Psy mogą swobodnie poruszać się po domu i przechodzić z niego do ogrodu, bez ingerencji właścicieli  360 Villi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także