Dom modułowy na zgłoszenie: zobacz ciekawy pomysł polskiej firmy

Dom modułowy na zgłoszenie: zobacz ciekawy pomysł polskiej firmy

Autor: Justyna Łotowska
06 paź 2020 11:52

Oslo to projekt małego domu mobilnego, którego budowa nie wymaga pozwolenia. Szybki w realizacji dom przyjeżdża na działkę w pełni wykończony i wyposażony. Niska cena i szybki czas realizacji powoduje, że takie rozwiązanie jest coraz popularniejsze, nie tylko jako dom letniskowy, ale i całoroczny. Jak wam się podoba taki pomysł na mały dom?

Budownictwo modułowe z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, gdyż takie rozwiązanie posiada wiele korzyści. W związku z tym, że ok. 100% komponentów powstaje w fabryce, czas poświęcony na wykonanie prac na placu budowy zostaje ograniczony do niezbędnego minimum. Sprawia to, że całoroczny dom modułowy można zrealizować w zaledwie kilka tygodni od projektu do gotowego domu.

Jak przebiega proces budowy domu modułowego? Zdecydowana większość prefabrykatów powstaje w fabryce, a następnie przy użyciu specjalnych lawet dowożona jest do inwestora na miejsce przeznaczenia. Wówczas następuje ich montaż, który trwa maksymalnie do kilku dni. Pamiętać należy jednak, że w przypadku całorocznych domów modułowych zachodzi konieczność wcześniejszego przygotowania fundamentów.

 

Zalety domu modułowego: cena i mobilność

Duża zaleta domu modułowego to mobilność. Zastosowanie solidnego rdzenia konstrukcji samonośnej oraz systemu montażowego do transportu sprawia, że moduły można przenosić dowolną ilość razy bez ryzyka ich uszkodzenia.

Jaka jest cena domu modułowego? Wiele zależy od projektu. Niemniej, z pewnością ostateczny koszt będzie nieporównywalnie niższy od domu zrealizowanego w technologii tradycyjnej. Dom Oslo, który pokazujemy w tym artykule, kosztuje 80 tys. zł netto w stanie deweloperskim, 93 tys. zł netto w stanie wykończonym oraz 122 tys. zł netto w wersji w pełni wykończonej i wyposażonej, do domu w tej trzeciej opcji wystarczy tylko wstawić meble.

Projekt i budowa: Mobile Development, strona producenta tutaj.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także