Dom na "nadmorskiej krawędzi"

Dom na "nadmorskiej krawędzi"

Autor: Radosław Zieniewicz
23 marz 2017 10:07

Rezydencja na klifie to wspólny projekt architektów ze studia Reyes ríos i Larraín arquitectos. Zwieńczeniem ich prac jest wspaniały dom z panoramicznymi widokami na morze, otoczony bujną zielenią.

3-piętrowa rezydencja na klifie położona jest na półwyspie Yucatán w Meksyku. Stanowi ona część klubu wiejskiego, w jej okolicy znajduje się jeszcze pole golfowe. Położenie domu na klifie zapewnia zapierające dech w piersi widoki na morze oraz otaczającą przyrodę. 

Dom został tak zaprojektowany, aby optymalnie wykorzystać wspaniałe, panoramiczne widoki. Architekci zadbali o taki rozkład pomieszczeń i tarasów, który pozwala poczuć się mieszkańcom jakby byli na pokładzie statku z nieograniczonym widokiem na przyrodę.

3 kondygnacje

Na dolnym piętrze znajdują się sypialnie, a na najwyższym zlokalizowany jest pokój zabaw, studio oraz basen na dachu. Na środkowej kondygnacji znajduje się salon wraz z kuchnią, jadalnią i innymi pomieszczeniami użytkowymi. 

Zawieszony nad ziemią

Elewacja domu została pokryta stiukiem z białego cementu, zmieszanego żywicą pozyskaną z lokalnych drzew "chukum". Dzięki temu fasada domu wyróżnia się oryginalną kolorem i ciekawą strukturą. 

Cały dom opiera się na filarach umiejscowionych w wydrążonych otworach. Na nich opierają się stalowa konstrukcja stalowa utrzymująca ściany wzniesione z cegieł. Konstrukcja sprawia wrażenie jakby dom był zawieszony nad ziemią.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także