Dom parterowy. Idealny na wąską działkę. Zobacz bryłę i wnętrza!

Dom parterowy. Idealny na wąską działkę. Zobacz bryłę i wnętrza!

Autor: Ewa Kozioł
02 marz 2022 13:02

Nieduży dom parterowy idealny na wąską działkę. Jest nowoczesny, wygodny i energooszczędny. Nie będzie drogi w budowie, a późniejsze koszt eksploatacji budynku także nie nadwyrężą domowego budżetu.

Projekt Parterowy wąski to dom jednorodzinny parterowego ze strychem, poddaszem do zagospodarowania. Przewidziany jest na węższą działkę o szerokości poniżej 20 metrów. Został zaprojektowany jako energooszczędny. Jego bardzo dobre izolacje, nowoczesne instalacje sprawią, że koszt eksploatacji budynku będzie niewielki. Projekt powinien przypaść do gustu osobom, które chcą postawić niewielki dom, z wszystkimi pomieszczeniami na parterze, w nowoczesnej atrakcyjnej architekturze, którzy dysponują dość wąską parcelą. Bryła budynku jest prosta – dom będzie łatwy do wybudowania. 

Nowoczesna bryła

Bryła budynku jest prostokątna, przykryta dwuspadowym dachem, z dobudowanym gankiem wejściowym, oraz wysuniętą sypialnią przykrytą poprzecznym zadaszeniem. Elewację frontową ozdobiono wejściowym portykiem z przeszklonymi drzwiami wejściowymi zapraszającymi do wnętrza. Od strony ogrodowej mamy szerokie przeszklone drzwi z salonu na taras i podcień. Nowoczesna architektura domu, duże przeszklenia, elewacje podzielone pasami zróżnicowanych okładzin dają w efekcie atrakcyjną sylwetkę budynku. 

Wygodne wnętrze

Wnętrze parteru podzielone zostało na część dzienną z salonem, cześć gospodarczą z garażem i kotłownią, oraz sypialnie. Do wnętrza wchodzimy wygodnym przedsionkiem, do holu połączonego z salonem z jadalnią i kuchnią ze spiżarką. Salon ma podniesiony aż do dachu sufit nad częścią z meblami wypoczynkowymi, kominkiem i ścianą TV – otwarcie w stropie, przy założeniu zagospodarowania poddasza jako użytkowego, może być antresolą nad salonem z barierką. Na lewo od wejścia mamy kotłownię i garaż. Przechodząc w głąb domu, trafiamy do sypialni rodziców z garderobami, dwóch dziecięcych i dużej łazienki.

Nad parterem mamy do dyspozycji duży strych, który może być przestrzenią magazynową, albo można go wykorzystać jako dodatkowe poddasze użytkowe – jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 120,59 m²
kubatura: 887,00 m³
powierzchnia zabudowy bez podcieni: 187,90 m²
powierzchnia dachu: 261,50 m²
kąt nachylenia dachu: 25 stopni
wysokość domu: 7,08 m (7,38 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,80 m
minimalne wymiary działki: 19,36 x 126,55 m

Materiały i technologie budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: ściany murowane – pustaki porotherm 25 + styropian
strop: monolityczny betonowy, lub wariantowo więźba i strop z wiązarów kratownicowych (MG Domy)
elewacje: tynk cienkowarstwowy
pokrycie dachu: dachówka

Szacunkowe koszty budowy

stan surowy otwarty: 197.022 zł netto
stan surowy zamknięty: 265.035 zł netto
roboty wykończeniowe: 298.026 zł netto
realizacja pod klucz: 563.061 zł netto

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także