PARTNER PORTALU
Dom parterowy z wnętrzem otwartym na naturę

Dom parterowy z wnętrzem otwartym na naturę

Autor: Radosław Zieniewicz
14 maj 2019 08:00

Ten dom został zaprojektowany tak, aby maksymalnie otworzyć wnętrza na otaczające je naturę. Takie też jest wnętrze  tego domu, które dzięki armaturze z kolekcji Diametro 35 nabrało dodatkowego szyku i elegancji, nie ujmując nic z funkcjonalności tych pomieszczeń.

nazwa projektu: PHouse
lokalizacja: Cassola (VI)
projekt: Studio Tixa - Arch. Marco Alessi
inwestor: prywatny

Współczesna architektura oparta na wykorzystaniu naturalnych materiałów i integralności strukturalnej poprzez wielką dbałość o szczegóły architektoniczne - taka jest misja firmy architektonicznej Studio Tixa w Bassano del Grappa (VI). Te same cechy, które można znaleźć w projekcie PHouse, willi zlokalizowanej we włoskiej miejscowości Cassola (VI).

Dom, w jednym poziomie, został zaprojektowany jako "duże okno" z widokiem na naturalną przestrzeń zewnętrzną okalającą nieruchomość. Wejście do domu odbywa się przez ścieżkę wykonaną z drewnianych listew, która położona jest pomiędzy śródziemnomorskim rabatem kwiatowym a ścianą wykonaną z pełnowymiarowych metalowych elementów "L".

Czytaj także: Zmodernizowany dom piętrowy. Zobacz jak się prezentuje

Główna sypialnia, z której można podziwiać wspaniały widok dzięki zastosowaniu przeszklonym drzwiom przesuwnym, które bezpośrednio otwiera pomieszczenie na ogród. Sama sypialna została pomyślana jako duża przestrzeń obejmująca prywatną łazienkę i pojemną szafę. Północno-wschodnia część sypialni została dodatkowo poszerzona o dwa pokoje, pralnię oraz łazienkę dla gości.

W celu połączenia estetyki i funkcjonalności, do łazienki wybrano ikoniczną serię armatury łazienkowym Diametro 35 firmy Ritmonio w chromowanym wykończeniu. Elegancja i minimalistyczny design kolekcji podkreślają ekskluzywne wnętrza łazienek z ogromną dbałością o szczegóły. Zastosowane tu baterie ścienne są przeciwieństwem typowych nowoczesnych paneli prysznicowych z czarnymi "guzikami" sterującymi przepływem wody. Klasyczną kolekcję Diametro z chromowym wykończeniem 35 możemy dodatkowo podziwiać w głównej sypialni, gdzie znajduje się otwarta łazienka z prysznicem, zaaranżowana w stylu living bathroom.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także