Dom Sharon Stone. Ale widok! Posiadłość ma ponad 100 lat!

Dom Sharon Stone. Ale widok! Posiadłość ma ponad 100 lat!

Autor: Justyna Łotowska
27 maj 2022 09:53

Mieszkać jak Sharon Stone? Zobaczcie spektakularny dom na klifie z widokiem na góry i ocean. Dom można teraz kupić, za, bagatela, 39 milionów dolarów!

  • Posiadłość wystawiona na sprzedaż za 39 milionów dolarów, jest obecnie jednym z najdroższych domów w San Francisco.
  • Wybudowany w 1908 roku po trzęsieniu ziemi w San Francisco, był pierwszym domem zbudowanym w Sea Cliff.
  • Dzielnica Sea Cliff, w północno-zachodniej części San Francisco, jest znana z dużych i drogich domów oraz wspaniałych widoków. Wśród popularnych mieszkańców tej okolicy są George Soros, założyciel Twittera Jack Dorsey, aktor Eugene Levy i Kirk Hammett, gitarzysta zespołu Metallica.
  • Czytaj też: Domy gwiazd. Tak mieszka Leonardo DiCaprio!

Sharon Stone, słynna amerykańska aktorka o blond włosach i niebieskich oczach, jest najbardziej znana z grania femme fatale. W latach 90. była jednym z najpopularniejszych symboli seksu. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola uwodzicielskiej zabójczyni-psychopatki w filmie Nagi Instynkt Paula Verhoevena, za którą otrzymała nominację do Złotego Globu dla najlepszej aktorki.

Później zdobyła jeszcze Złoty Glob za rolę w filmie Kasyno Martina Scorsese, a także nagrodę Primetime Emmy i dwie nagrody MTV Movie Awards. W 1998 r., u szczytu sławy, Stone wraz z ówczesnym mężem, dziennikarzem Philem Bronsteinem, kupiła dom w ekskluzywnej dzielnicy Sea Cliff w San Francisco. Para zapłaciła 6 milionów dolarów za 8,5 tysiąca metrów kwadratowych włosko-wiktoriańskiej rezydencji, a następnie sprzedała ją w 2005 roku za 13 milionów dolarów, po kontrowersyjnym rozwodzie. Teraz ponownie wystawiona na sprzedaż za 39 milionów dolarów, jest obecnie jednym z najdroższych domów w San Francisco. 

Ten spektakularny dom ma ponad 100 lat!

Wybudowany w 1908 roku po trzęsieniu ziemi w San Francisco, był pierwszym domem zbudowanym w Sea Cliff. Ta historyczna rezydencja została wyposażona we wszystkie najnowsze nowoczesne udogodnienia, ale zachowała swój urok z dawnych lat.

Klasyczny i elegancki dom ma wysokie sufity i pięknie utrzymane parkiety z ciemnego drewna. Na głównym poziomie znajdują się bardzo szerokie, strzeliste drzwi i zbudowane na zamówienie kominki z masywnymi obudowami. Kremowe ściany kontrastują z drzwiami i akcentami z ciemnego drewna.

Wspaniałe okna panoramiczne zapewniają zapierające dech w piersiach widoki na ocean i most Golden Gate. Pełne rozmachu reprezentacyjne wnętrza łączą się z bardziej intymnymi pomieszczeniami, w tym z przytulnym pokojem z kominkiem i czytelnią. 

Siedem sypialni z widokiem na góry

W domu jest siedem sypialni i osiem łazienek. Na ostatnim piętrze znajduje się pokój rekreacyjny i apartament dla gości z dwoma tarasami. Drewniane schody prowadzą na kolejny taras i zapewniają prywatny dostęp do Baker Beach, która jest częścią Presidio, ogromnego parku narodowego, pełnego zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Dzielnica Sea Cliff, w północno-zachodniej części San Francisco, jest znana z dużych i drogich domów oraz wspaniałych widoków. Wśród popularnych mieszkańców tej okolicy są George Soros, założyciel Twittera Jack Dorsey, aktor Eugene Levy i Kirk Hammett, gitarzysta zespołu Metallica.

Zdjęcia: Neal Ward Properties.

Źródło: www.nealwardproperties.com, TopTenRealEstateDeals.com

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także