×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Dom typu stodoła. Piękna realizacja na Mazurach

Dom typu stodoła. Piękna realizacja na Mazurach

Autor: Urszula Tatur
05 lip 2021 14:15

Domy typu stodoła cieszą się coraz większą popularnością. Zaprojektowany przez arch. Jagnę Bielowicką obiekt łączy architektoniczną wiedzę z piękne mazurskiego krajobrazu.

DOM MIESZKALNY NA MAZURACH, POWIERZCHNIA 1150 MKW.

Celem projektu było stworzenie nowoczesnej kompozycji przy jednoczesnym nawiązaniu do architektury lokalnej – zarówno pod kątem bryły jak i użytych materiałów.

Kompleks architektoniczny składa się z dwóch domów mieszkalnych połączonych ze sobą przeszklonym łącznikiem, w którym znajduje się basen. Na terenie posesji zaprojektowane zostały również: budynek gospodarczy, pawilon nad stawem oraz kort tenisowy wraz z budynkiem technicznym. Projekt architektoniczny oraz projekt wnętrz miały na celu maksymalne otwarcie domu na otaczający go krajobraz.

Projekt został zrealizowany we współpracy z architektem zieleni.

Arch. Jagna Bielowicka specjalizuje się w architekturze domów jednorodzinnych oraz obiektów komercyjnych, zajmuje się adaptacją i renowacją zabytkowych budynków oraz mieszkań w klimatycznych kamienicach. Wnętrza zaprojektowane przez Jagnę są funkcjonalne i wygodne, a zarazem eleganckie i z niepowtarzalnym charakterem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także