Dom urządzony w nowoczesnym, minimalistycznym stylu

Dom urządzony w nowoczesnym, minimalistycznym stylu

Autor: Wojciech Napora
08 maj 2017 20:55

Domy, których ściany są niemal całkowicie przeszklone kojarzą się raczej z ciepłym klimatem. W USA najwięcej tego typu budynków można spotkać w Kalifornii i na Florydzie. Jednak jak się okazuje w domu takim z powodzeniem można mieszkać w północno-wschodnim stanie Maine. Toshiko Mori, architekt z Nowego Jorku, zaprojektował szklany dom, który stał się jego wizytówką.

Dużym ograniczeniem przy projektowaniu domu była wąska działka. Z problemem tym architekt poradził sobie znakomicie, tworząc funkcjonalny dom, niemal całkowicie otwarty na okoliczny, piękny krajobraz. We wnętrzu znalazły się dwie sypialnie, trzy łazienki oraz wąski, podłużny, kryty basen. Otwarta strefę dzienną tworzą salon (z kominkiem), kuchnia i jadalnia.

Wnętrza urządzono w jasnych, najczęściej białych barwach ocieplonych jasnym drewnem. Dzięki temu wnętrza wydają się większe. Dodatkowo, duża ilość naturalnego światła, która wpływa do wnętrza przez ogromne okna potęguje wrażenie przestronności.

Dużą zaletą domu jest jego lokalizacja. Położony przy samej zatoce oferuje piękne widoki. Lokalizacja ta ma duży wpływ na wysoką cenę nieruchomości.

Powierzchnia użytkowa domu: około 325 m²
Cena: 4,750,000 $

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także