Dom wakacyjny. Biała elewacja, zadaszony taras. Świetny projekt w nowoczesnym stylu

Dom wakacyjny. Biała elewacja, zadaszony taras. Świetny projekt w nowoczesnym stylu

Autor: Ewa Kozioł
24 cze 2022 12:06

Wakacyjny dom o powierzchni 220 m2 zostanie zbudowany w Gliwicach. Ma prostą minimalistyczną bryłę, zadaszony taras oraz bardzo wygodne wnętrza. Zapewni komfortowy wypoczynek w gronie godziny czy przyjemnie spędzony czas ze znajomymi.

Dom wyróżnia rozległa, rozłożysta bryła parteru. Architekcie zaplanowali tu jasną, pełną światłą przestrzeń dzienną do wspólnego spędzania czasu. W programie funkcjonalnym parteru istotną rolę odgrywa duża siłownia z możliwością realizacji treningu także na zewnętrznym tarasie pod zadaszeniem. Duże przeszklenia w salonie zapewniają dostęp światła dziennego i niwelują efekt zadaszenia, które częściowo je zabiera. 

Na piętrze przewidziano dyskretną, wycofaną bryłę drugiej kondygnacji z częścią nocną. Rozległe zadaszenia od frontu oraz od strony tarasu chronią przed deszczem i dają możliwość wykorzystywania domu o różnych porach roku, nawet kiedy pada. Kawą i herbatą na takim tarasie można delektować się o każdej porze roku.

Przy pracy nad projektem architekcie trochę eksperymentowali z kolorami i materiałami, które miał znaleźć się na elewacji. W efekcie zwyciężyła minimalistyczna biała jednobarwna fasada.

Autorzy projektu: Studio BB Architekci, www.studio-bb.pl

Zobacz także 120-metrowy dom dla rodziny. Ma piękne wnętrze w nowoczesnym stylu!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także