
Dom wpisany w naturę
Otoczona gajem oliwnym, nowoczesna willa została wzniesiona na wzgórzu, poniżej którego rozpościera się niewielkie rybackie miasteczko Tolo. Budynek został wkomponowany w naturalne zbocze, przy czym niektóre jego sekcje wbudowano bezpośrednio w skałę, dzięki czemu tworzą stopniowaną, „schodkowaną” strukturę.

W nowoczesnej architekturze dąży się do harmonijnego łączenia budynku z jego naturalnym otoczeniem i tworzenia wrażenia dialogu między nimi. W domu letniskowym położonym w malowniczym otoczeniu gór Peloponezu udało się osiągnąć imponujący efekt przenikania się wnętrz z widokami na Zatokę Argolidzką.
Architekt domu, Katerina Valsamaki, dążyła do zintegrowania go z naturalnym środowiskiem w taki sposób, by wchodził w otwarty dialog z panoramą wybrzeża. Atrakcyjna, wyeksponowana lokalizacja pozwoliła na maksymalne zużytkowanie rozległej perspektywy na Zatokę Argolidzką oraz wyspy Plateia, Psili i Spetses. Widoki te odegrały szczególną rolę przy opracowywaniu w stylistycznej koncepcji domu.
Zobacz także: Piękny "kamienny" dom.
Również dobór materiałów został podyktowany potrzebą „osadzenia” budynku w jego otoczeniu. Nawiązania do natury można odnaleźć na elewacji i tarasie, które zostały pokryte lokalnie występującym kamieniem, jak również w drewnianych powierzchniach.
Dziewięć metrów morskich widoków
Aby zapewnić najlepsze możliwe widoki na morze ze wszystkich stref budynku, zaprojektowano go na planie prostokąta, który przechodzi w wydłużoną przeszkloną fasadę zwróconą w kierunku morza. Efekt podkreśla rozciągający się na jej całą długość basen. Na najniższej kondygnacji znajdują się przestronna, otwarta strefa dzienna wraz z jadalnią. W zależności od pogody i potrzeb mieszkańcy mogą spędzać czas w stylu śródziemnomorskim, na otwartym powietrzu, lub podziwiać widoki przez wielkowymiarowe przeszklenia.
Zobacz także: Bardzo wąski dom w Japonii.
Efekt przenikania się natury z wnętrzem i niemal całkowitego usunięcia barier optycznych uzyskano dzięki długiemu na aż dziewięć metrów pasmu przeszklonych elementów przesuwnych zrealizowanych w systemie Schüco ASS 50.