PARTNER PORTALU
Dom z poddaszem: 12 tanich w budowie projektów

Dom z poddaszem: 12 tanich w budowie projektów

Autor: Justyna Łotowska
17 lis 2020 10:20

Domy z użytkowym poddaszem to często wybierane projekty domów w Polsce. Zobaczcie nasze propozycje takich domów o niskich kosztach budowy i utrzymania.

Dom z poddaszem użytkowym to często najlepszy wybór na niewielką lub wąską działkę. Kiedy nie mamy wystarczającego metrażu na wybudowanie przestronnego domu parterowego, świetną alternatywą będzie właśnie dom z poddaszem użytkowym, który ma znacznie mniejszą powierzchnię zabudowy niż taki sam metrażowo dom parterowy.

Koszty domu z poddaszem w porównaniu do domu parterowego

Oprócz takich oczywistych względów w grę wchodzi także kwestia ekonomiczna. Wbrew pozorom w wielu wypadkach dwukondygnacyjny budynek może być tańszy w budowie od parterowego. Dzieje się tak głównie ze względu na koszty dachu, który jest wtedy znacznie mniejszy powierzchniowo niż nad domem parterowym. Tańsze będą także fundamenty dzięki ich mniejszemu obwodowi. Zaoszczędzić można również na mniej skomplikowanej niż w przypadku rozległego domu parterowego instalacji wodnej, grzewczej czy elektrycznej.

Oczywiście z drugiej strony więcej trzeba będzie zapłacić za strop czy wybudowanie schodów, a także za dodatkową łazienkę. Jednak przy dobrym projekcie i odpowiednim rozplanowaniu wydatków dom z poddaszem może być ostatecznie tańszy niż parterowy.

Czytaj też: Domy z poddaszem. Zobacz 20 ciekawych projektów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także