Dom z poddaszem. Nowoczesny i wygodny. Zobacz projekt!

Dom z poddaszem. Nowoczesny i wygodny. Zobacz projekt!

Autor: Ewa Kozioł
10 marz 2022 11:20

Nowoczesny dom z poddaszem użytkowym i dużym garażem na dwa samochody. Tynk, beton i drewno sprawiają, że z zewnątrz wygląda świetnie. Wnętrze skrywa zaś bardzo wygodny rozkład pomieszczeń. Idealny dla rodziny!

Efektowne przeszklenia, elewacja pokryta strukturą jasnego tynku i betonu, a także okładziną drewnianą sprawiają, że dom Perfetto nabiera wyjątkowego, współczesnego charakteru.

Wejście do przestronnej strefy dziennej i garażu wydzielone zostało wiatrołapem. Sercem przestronnego, przytulnego salonu jest centralnie umiejscowiony kominek. Miejscem na jadalnię z dużym stołem, przy którym zmieści cię cała rodzina, stał się atrakcyjnie przeszklony wykusz. Przedłużeniem salonu jest rozległy taras, będący głównym miejscem wypoczynku w ciepłe dni. Kuchnia, doświetlona narożnym oknem, oferuje sporo miejsca pod zabudowę oraz wyspę. Na parterze znajduje się także komfortowy pokój przeznaczony dla gości oraz toaleta.

Na poddaszu zaprojektowane zostały trzy bardzo przestronne pokoje, dwa z nich posiadają funkcjonalne, wydzielone garderoby oraz ogólnodostępna, duża i jasna łazienka z pełnym wyposażeniem i osobną pralnią z suszarnią.

Kotłownie zaprojektowano na paliwo stałe i oddzielono ją od części mieszkalnej garażem. Dodatkowo przewidziano również instalację gazową dla osób, które będą chciały korzystać z ogrzewania gazowego.

Dane projektu domu

powierzchnia użytkowa: 148,19 m²
powierzchnia zabudowy: 205,20 m²
powierzchnia dachu: 193,00 m²
kąt nachylenia dachu: 40 stopni
wysokość domu: 8,70 m

Materiały i technologie budowy

fundamenty: żelbetowe
ściany nośne i działowe: pustaki ceramiczne
strop: monolityczny
pokrycie dachu: dachówka betonowa lub ceramiczna

Szacunkowe koszty budowy

stan surowy zamknięty: 318.000 zł
stan wykończony: 505.000 zł

Projekt został wykonany w pracowni Archand, www.archand.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także