Domek modułowy 35 m bez pozwolenia. Super projekt w typie stodoły!

Domek modułowy 35 m bez pozwolenia. Super projekt w typie stodoły!

Autor: Justyna Łotowska
20 kwi 2021 08:57

Domek modułowy Make Modu to projekt pracowni make Architekci powstały we współpracy z wykonawcami z ModuTechnic. Ten 35-metrowy domek to prawdziwe maksimum funkcjonalności opakowane w praktyczne minimum przestrzeni. Dowiedz się o nim więcej!

Dom modułowy Make Modu jest w rzeczywistości kompleksową usługą, która ma na celu uproszczenie całego procesu zamawiania i budowy oraz możliwość adaptacji projektu pod indywidualne potrzeby przyszłego użytkownika. Oraz oczywiście dostarczenie pięknego i ponadczasowego projektu domu, na który nie jest potrzebne żadne pozwolenie.  

Domek 35 metrów - co dostajesz w usłudze?

35-metrowy domek jest najbardziej podstawowym z dostępnych wariantów domu modułowego MM. Na całą usługę składa się nie tylko projekt domku, ale także analiza lokalnych uwarunkowań pod kątem inwestycji, kompletna dokumentacja dostosowana do działki inwestora i przeznaczona do zgłoszenia budowy we właściwym urzędzie; doradztwo w zakresie procedury formalno-prawnej oraz dalszych etapów inwestycji oraz nadzór i wykonawstwo inwestycji w jednej z trzech dostępnych wersji wykończenia.

Domek może zostać wzniesiony na działce rekreacyjnej i użytkowany sezonowo jako budynek rekreacyjny. Można go także zbudować na działce budowlanej i użytkować całorocznie jako budynek mieszkalny. Ze względu na powierzchnię zabudowy poniżej 35 m2 nie wymaga pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia! Poza tym może być zaadaptowany do dowolnej funkcji, także usługowej. 

Więcej podobnych domków: Dom bez pozwolenia na budowę do 35 m2. 12 ciekawych projektów. Zobacz je wszystkie!

Domek 35 m - budowa i materiały

Budynek wykonywany jest w konstrukcji stalowej ocynkowanej i przygotowany do posadowienia na żelbetowej płycie fundamentowej. Ściany i dach to płyty warstwowe z rdzeniem izolacyjnym z pianki PIR. Budynek spełnia przy tym wymagania izolacyjności cieplnej stawiane dla budynków całorocznych.

Prosta i zwarta forma domku oraz jednostronny układ okien i drzwi sprawiają, że domek jest łatwy w budowie oraz energooszczędny, powstaje szybko i z użyciem minimalnej ilości materiałów. Modułowość opiera się na powtarzalności zastosowanych rozwiązań. Dzięki temu domek ma możliwość rozbudowy w przyszłości przy zachowaniu swojej prostej i zwartej formy. Podstawą jest moduł o 3,5-metrowym rozstawie ram i właśnie o jego wielokrotność można rozbudowywać domek. Projektanci z make Architekci pracują obecnie nad powiększonymi wariantami - o powierzchni zabudowy 50 i 70 m2. 

Czytaj także: Domy bez pozwolenia na budowę: 7 ciekawych projektów do 35 m2

Ogromnym atutem domku jest na pewno piękne przeszklenie, które zaciera granicę między wnętrzem i zewnętrzem i pozwala w pełni cieszyć się urokami otaczającej przyrody. 

MM35 jest dostępny w różnych wersjach wykończenia, różniących się cenowo. Przyszły inwestor może także wybrać dodatki, między innymi modułowy taras czy różne rodzaje schodów na antresolę. Oprócz standardowych opcji budynków dostępna jest też możliwość zamówienia indywidualnego projektu samego domku i jego wnętrza.  

Projekt: make Architekci. Więcej o domku na stronie Make Modu

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także