PARTNER PORTALU
Domy z kontenerów

Domy z kontenerów

Autor: Wojciech Napora
06 marz 2017 11:20

Budowanie domów ze starych przedmiotów, przeznaczonych na złom nie jest nowym pomysłem. Jednak idea takiego budownictwa bardzo się rozwija. Angażują się w nią poważne firmy architektoniczne i efekty są zdumiewające.

Kontenery służące do transportu dużych elementów mają swoją określoną żywotność. Po tym czasie "idą" na złom. Okazuje się, że można je jeszcze wykorzystać i tchnąć w nie nowe życie. Kontener jest bardzo wdzięcznym materiałem do budowy domów. I nie tylko prostych, w których montuje się kilka okien i drzwi, ale bardzo złożonych konstrukcji o niesamowitych bryłach.

Trend budowania domów z materiałów pochodzących z recyklingu jest na tyle silny i rozwinięty, że dziś już nie tylko ci, którym brakuje na własny dom korzystają z takich rozwiązań. Ze starych kontenerów powstają urzędy, akademiki czy bary. Co ciekawe i przyciągające uwagę, odkąd biorą w tym udział poważne firmy architektoniczne, powstają budynki o bardzo interesujących bryłach i funkcjach.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, w której przedstawiamy kilka domów i innych budynków z całego świata, zbudowanych z odzyskanych kontenerów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także