×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Lakeside House to najlepszy dom w Polsce. Projekt otrzymał europejską nagrodą!

Lakeside House to najlepszy dom w Polsce. Projekt otrzymał europejską nagrodą!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
15 gru 2020 13:26

Pięć gwiazdek dla RE: Lakeside House. Projekt, który podbił serca jury w konkursie European Property Awards 2020-2021 teraz otrzymał miano najlepszego domu w Polsce. Dostał także nominację do tytułu lidera wśród domów w całej Europie.

 – Ten rok był dla mnie i mojej pracowni niezwykle pracowity. Nie ukrywam, że te wszystkie nagrody i wyróżnienia to dla nas ogromna motywacja. Pięć gwiazdek dla RE: Lakeside House to spore wyróżnienie a przede wszystkim satysfakcja, że nasza pracownia została doceniona na międzynarodowej arenie – mówi Marcin Tomaszewski, właściciel pracowni Reform Architekt.

Lakeside House to to dom powstały na skutek połączenia funkcji, które miał posiadać budynek. Z pozoru składający się z dwóch pięter dom, w rzeczywistości ma aż trzy kondygnacje, w zależności, z której strony patrzymy na bryłę. Dzięki wyjątkowemu układowi terenu wjazd na działkę znajduje się z dwóch stron i wspólnie tworzy tzw. przelot przez posesję – od południa ze strony plaży oraz od północy.

Dom z widokiem na jezioro

Sam dom składa się z trzech kondygnacji: bryły piwnicznej stanowiącej część techniczną, bryły parteru, w którym zaprojektowano open space, sypialnie dla dziecka i gości oraz z piętra przeznaczonego na sypialnię właścicieli, garderobę i łazienkę. Każda z części jest jedną, zwartą bryłą, wyglądającą jak pudełka ponakładane jedno na drugim.

– Zależało mi, aby utrzymać wrażenie nieprzenikania się brył. Jednym, wzajemnym spięciem jest czarny, wejściowy dac” – mówi architekt Marcin Tomaszewski.

Właściciele chcieli mieć ciemną elewację domu i ta wytyczna stanowiła główny punkt wyjścia do inspiracji dla architekta. Także kierunki świata oraz skierowanie wszystkich pomieszczeń domu w stronę jeziora. Zgodnie z wizją architekta, istniejący wcześniej dom został wyburzony i stworzony od podstaw.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także