Luksusowa willa nad jeziorem

Luksusowa willa nad jeziorem

Autor: Radosław Zieniewicz
07 lip 2017 11:49

Z tej luksusowej rezydencji, położonej na wzgórzu, rozpościera się wspaniały widok na niemieckie jezioro Starnberg. Architekci ze studia Stephan Maria Lang Architects stworzyli dom, w którym zaciera się granica między strefą wewnętrzną i zewnętrzną.Czy oznacza to, że ta rezydencja nie zapewnia prywatnej przestrzeni? Wręcz przeciwnie, jest pełna niespodzianek i sekretów.

Rezydencja „S” jest umiejscowiona na wzniesieniu ze wspaniałym widokiem na jezioro Stanberg w Niemczech. Dach domu podpierają 3 kamienne kolumny. Dom wyróżnia otwarta przestrzeń między wnętrzami, a zewnętrzną strefie domu, oddzielona dużymi przeszkleniami i przesuwnymi szklanymi drzwiami.

Otwarte wnętrza

Dom został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, nie lubią ograniczeń i kochają dobrą zabawę z przyjaciółmi.

Wejście do domu znajduje się na najwyższym poziomie i przebiega przez obszerny hol wejściowy. Duże przeszklenia skierowane są ku zachodniej stronie.

Naprzeciwko holu wejściowego znajdziemy prywatną przestrzeń użytkową, gdzie właściciele mogą cieszyć się wspaniałymi widokami na jezioro Stanberg, bez konieczności wychodzenia z rezydencji.

Tuż obok umiejscowiona jest ogromna kuchnia z widokiem na jezioro oraz górami w tle. Architekci zadbali żeby i w tym miejscu połączyć dwa światy – wewnętrzny i zewnętrzny – ze sobą.

Efekt ten osiągnęli dzięki zastosowaniu ogromnych przesuwnych szklanych drzwi z wejściem na rozłożysty taras. Duży komin jest sercem tarasu „Mountain View”, który łączy się z basenem, zachodzącym na domowy ogród.

Subtelny luksus

Z kolei ukryte schody prowadzą na niższe pierwsze piętro i na „wodny” dziedziniec, dzięki czemu w nocy wzgórze, na którym znajduje się dom, jest widowiskowo doświetlone.

Białe ściany, na której zaprezentowane zostały kolekcje fotografii oraz drewno klonowe zastosowane  na podłogi i meble oraz okładziny z wapnia kamiennego Kehlheimer pokryły ściany w łazienkach oraz obłożono nimi kominy.

Wszystkie te detale i zastosowane materiały tworzą atmosferę subtelnego luksusu.

Zobacz też mały domek letni na skraju lasu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także