PARTNER PORTALU
Mały dom: 3 ciekawe projekty. Tanie w budowie i w utrzymaniu!

Mały dom: 3 ciekawe projekty. Tanie w budowie i w utrzymaniu!

Autor: Ewa Kozioł
08 sie 2021 10:36

Mały dom ma bardzo wiele zalet. Jest niedrogi w budowie i w utrzymaniu. Można go też zbudować ma niedużej działce. Polecamy trzy świetnie projekty domów (do 90 m²), które są wygodne i funkcjonalne. Zobacz!

Dom o małym metrażu (do 100 m²) jest tani w budowie i będzie oszczędny w późniejszym utrzymaniu. Taki budynek idealnie wpisze się także w niewielką działkę lub działkę o nietypowym kształcie. Poza tym na niewielkiej powierzchni można dobrze zaplanować wygodny i funkcjonalny układ wnętrza. 

Budowa małego domu coraz częściej bywa alternatywą, czy nawet konkurencją w stosunku do średniej wielkości mieszkania w bloku. Tym bardziej że wybór projektów domów jest bardzo duży. Większość pracowni na ma na tyle szeroką ofertę, że każdy znajdzie dom funkcjonalny i dopasowany do potrzeb swojej rodziny.

Warto także pamiętać, że duży budynek wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na utrzymanie go w czystości. Mały dom łatwiej jest też sprzedać lub wynająć.

Mały dom: projekt Kasia 

Projekt domu Kasia to doskonała propozycja dla pragmatycznie myślących osób, planujących budowę łatwą, szybką i nieskomplikowaną. Budynek zaprojektowano jako parterowy, założony na planie prostokąta o wymiarach 11x8 m, przykryty dwuspadowym dachem. Zasadniczą podstawową bryłę domu można wzbogacić o wiatę garażową, garaż, zadaszenie nad tarasem ogrodowym, czy też strych nad parterem o funkcji magazynu, lub poddasza do zagospodarowania w razie potrzeby. Dom ma prostą i nowoczesną architekturę, a zarazem przytulny i sympatyczny wygląd.

powierzchnia użytkowa: 86,90 m²
kubatura: 405,00 m³
powierzchnia zabudowy z podcieniami: 87,98 m²
powierzchnia dachu: 137,65 m²
kąt nachylenia dachu: 35 stopni
wysokość domu: 6,26 m (6,21 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,70 m
minimalne wymiary działki: 18,08 x 17,44 m

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Mały dom: projekt Mokka 2

Prosta bryła i nieskomplikowana konstrukcja domu Mokka 2, zdecydowanie ułatwi i przyspieszy jego realizację. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji i nie zwiększać kosztów budowy, w projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne na poziomie ekonomicznie uzasadnionym.

Mimo niewielkiego rozmiaru dom oferuje komfortowe pokoje, dodatkową toaletę oraz duże pomieszczenie gospodarcze. Istotną cechą projektu jest podział na strefę dzienną i nocną. W tej pierwszej zlokalizowano przestronny salon z jadalnią oraz dużą kuchnię ze spiżarnią. Wiatrołap ma wydzielone miejsce na szafę. Ważnym elementem każdego domu, bez garażu, jest pomieszczenie gospodarcze z bezpośrednim wyjściem na ogród. Jego rozmiary pozwalają zainstalować kocioł na paliwo stałe. W części nocnej zaprojektowano trzy komfortowe sypialnie i łazienkę z wnęką na pralkę oraz dodatkową przestrzeń do przechowywania.

powierzchnia użytkowa: 89,59 m²
powierzchnia zabudowy: 125,58 m²
powierzchnia dachu: 197,00 m²
kąt nachylenia dachu: 35 stopni
wysokość domu: 7,11 m
minimalne wymiary działki: 20,15 x 18,35 m

Projekt został wykonany w pracowni Archand, www.archand.pl

Mały dom: projekt Efi

Efi to projekt parterowego domu jednorodzinnego zapewniającego optymalne potrzeby 3-4-osobowej rodziny. Jest to dom bardzo funkcjonalny z wyraźnym podziałem na strefy. Przestronna część dzienna to proste i klasyczne połączenie salonu, jadalni i kuchni, zaś strefa intymna składa się z 3 sypialni i łazienki.

Dom posiada duży taras umożliwiający spędzanie czasu na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych. Wejście do domu jest przez niewielki podcień chroniący przed deszczem i słońcem. Z samego wiatrołapu prowadzi wejście do dużej kotłowni na każdy rodzaj paliwa. Bryła budynku zamknięta jest na rzucie prostokąta, przykrytego dwuspadowym dachem. Taka forma budynku czyni go prostym w budowie i tanim w eksploatacji.

powierzchnia użytkowa: 90,68 m²
powierzchnia zabudowy: 119,42 m²
kubatura: 660,00 m3
wysokość domu: 6,90 m
kąt nachylenia dachu: 30 stopini
min. wymiary działki 19,70 x 18,95 m 

Projekt został wykonany w pracowni Archetyp, www.archetyp.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także