PARTNER PORTALU
Mały dom dla rodziny. Zobacz projekt nowoczesnej stodoły

Mały dom dla rodziny. Zobacz projekt nowoczesnej stodoły

Autor: Ewa Kozioł
07 wrz 2020 16:44

Ten prosty, niedrogi i nowoczesny dom został zaprojektowany dla pary z dwójką dzieci. Na niewielkim metrażu (120 m2) rozplanowane są wszystkie pomieszczenia potrzebne do wygodnego życia.

Dom jest usytuowany na działce z podjazdem od południa. Jego bryła jest więc odsunięta od ogrodzenia, a nasłonecznione elewacje otwierają się na ogród i drewniany taras. Dodatkowo rzut został ułożony w taki sposób, aby nie było potrzeby montażu okien na południowej połaci dachu. Daje to inwestorom możliwość pełnego i swobodnego wykorzystania nasłonecznionej połaci do instalacji ogniw fotowoltaicznych. 

Dom swoją formą nawiązuje do stodoły. Uproszczone, minimalistyczne detale w postaci ukrytej rynny i delikatnej obróbki blacharskiej dachu nadają mu nowoczesnego charakteru. Elewacja wykończona opalanym drewnem oraz drewniana stolarka okienna ociepla jego wygląd.

Wolno stojący garaż obniża koszt konstrukcji domu i ogranicza straty energii. Komfort w przemieszczaniu się między bryłami zapewnia zewnętrzny łącznik osłonięty przed opadami lekkim drewnianym daszkiem.

Układ domu jest klasyczny – przestronna strefa dzienna znajduję się na parterze. Piętro zajmuje prywatna strefa nocna, składająca się z trzech sypialni, dużej łazienki z sauną i pralni.

Nazwa projektu: Mała stodoła. Autorzy projektu: inż.arch. Anna Rusinowska, arch.Marcin Solarek, arch.Mateusz Frankowski, arch. wnętrz Fryderyk Graniczny, biuro architektoniczne Ggrupa, www.ggrupa.pl

Zobacz także Nowoczesny dom z dwoma tarasami. Piękny projekt!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także