PARTNER PORTALU
Mały dom. Jasny salon, nowoczesna kuchnia. Zobacz projekt o powierzchni 100 m!

Mały dom. Jasny salon, nowoczesna kuchnia. Zobacz projekt o powierzchni 100 m!

Autor: Ewa Kozioł
05 sie 2022 09:06

Mały, parterowy dom o prostej bryle. Ma ciekawą, nowoczesną architekturę, przełamaną oryginalnymi detalami i wykończeniami. Dom jest łatwy i niedrogi w budowie.

  • Projekt domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych.
  • Dom na prostą, nowoczesną bryłę i jasne, wygodne wnętrze.
  • Dom doskonale nadaje się na działki o niekorzystnym ustawieniu do słońca – z ogrodem z boku lub nawet od strony drogi dojazdowej.

Projekt domu Wspaniały to budynek jednorodzinny, parterowy ze strychem. Charakteryzuje się prostą formą i bryłą. Dzięki ciekawej, nowoczesnej architekturze dom będzie dobrze wyglądał w krajobrazie miejskim. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 101,12 m² ( kubatura 942 m³). Wspaniały może być wybudowany na działce o minimalnych wymiarach: 23,76 x 21,28 m.

Architektura domu

Wspaniały to parterowy budynek zbudowany na planie prostokąta. Całość zwieńczona jest czterospadowym dachem o kącie nachylenia trzydziestu stopni. Mimo prostej bryły dom ma ciekawą i nowoczesną architekturę. Zastosowane detale i materiały sprawiaj, że wygląda oryginalnie.

Dzięki przesunięciu części dziennej na front budynku dom doskonale nadaje się na działki o niekorzystnym ustawieniu do słońca – z ogrodem z boku lub nawet od strony drogi dojazdowej. Podcień wejściowy zlokalizowany w narożniku pozwoli ustawić budynek względem wjazdu frontem lub bokiem – dowolnie, w zależności od pomysłu na zagospodarowanie działki. Duże przeszklenia części dziennej otwierają wnętrze na otaczający ogród.

Wnętrze domu

Otwierając drzwi wejściowe trafiamy do sieni z miejscem na przechowywanie ubrań. Przestrzeń na parterze podzielono na część dzienną i nocną. Salon łączy się z jadalnią, kuchnią i tworzy wspólną, otwartą przestrzeń. Centralnym miejscem części dziennej jest pięknie skomponowana ściana kominkowa. Wygodna, częściowo otwarta kuchnia ozdobiona została szerokim oknem między szafkami, przez które można podziwiać ogród.

W części nocnej przewidziane są trzy sypialnie. Sypialnia główna ma wbudowane dwie oddzielne garderoby, a sypialnie dziecięce mają wbudowane w ścianę szafy wnękowe. Dopełnieniem programu funkcjonalnego jest kotłownia i pralnia.

Nad parterem projektu znajduje się dodatkowa przestrzeń strychowa do dowolnego wykorzystania. 

Koszty budowy domu

Dom ma prostą konstrukcję, prostą bryłę, budynek jest łatwy i niedrogi w budowie. We Wspaniałym przewidziano strop nad parterem ora konstrukcję dachu w postaci konstrukcji z wiązarów prefabrykowanych drewnianych, co znacznie uprasza i przyspiesza realizację budynku oraz obniża jej koszt. Nad parterem projektu znajduje się dodatkowa przestrzeń strychowa do dowolnego wykorzystania. Dom jest energooszczędny, ma bardzo dobre izolacje i zastosowane nowoczesne instalacje, dzięki czemu będzie tani w utrzymaniu. Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.

Dane projektu domu 

powierzchnia użytkowa: 101,12 m²
kubatura: 942,00 m³
powierzchnia zabudowy bez podcieni: 173,08 m²
powierzchnia dachu: 259,90 m²
kąt nachylenia dachu: 30 stopni
wysokość domu: 7,23 m (7,48 m z podmurówką)
wysokość pomieszczeń: 2,7 m
minimalne wymiary działki: 23,76 x 21,28 m

Materiały i technologia budowy

fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne: ściany murowane – pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy cienkowarstwowy
strop: monolityczny żelbetowy
elewacje: tynk cienkowarstwowy
pokrycie dachu: dachówka

Projekt został wykonany w pracowni MG Projekt, www.mgprojekt.com.pl

Zobacz także Dom dla rodziny. Szara kuchnia, nowoczesny salon. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także